Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Marokko
      • Swaziland
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
  • Reistips
    • Reisinspiratie
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

Frankrijk · 17 april 2025

Het Lac de St. Croix bezoeken: Wat kun je er zien en doen?

De ruige kloof Gorges du Verdon, helemaal in Zuid-Frankrijk, is een bekende toeristische trekpleister. Niet verrassend, want het is hier bijzonder mooi. De kloof start bij het grote Lac de St. Croix: een azuurblauw stuwmeer waar je heerlijk kunt zwemmen of watersporten. In dit blog vertel ik meer over het Lac de St. Croix en wat je er allemaal kunt doen.

Je vindt het Lac de St. Croix in de Provence, in de regio Verdon. Een fijne plek om vakantie te vieren want het is hier vaak zonnig en lekker warm. Ook is er veel te doen in de omgeving dus tijdens je vakantie hoef je je dan ook niet te vervelen.

Let op: rijd je via de Route du Soleil naar Zuid-Frankrijk en ga je dwars door Lyon? Dan heb je een vignet Frankrijk nodig omdat dit een milieuzone is.
Je bestelt het vignet heel eenvoudig via Reisklaar.nl.

Lac de St. Croix tips

Het Lac de St. Croix is, verrassend genoeg, een kunstmatig aangelegd meer en is nog niet eens zo heel oud. Begin jaren ’70 van de vorige eeuw werd de stuwdam in de rivier Verdon gelegd, waarna er een groot meer ontstond van zo’n 11 kilometer lang en een paar kilometer breed. Het dorp Les-Salles-sur-Verdon moest wijken voor het meer en werd 400 meter verderop herbouwd.

Het Lac de St. Croix is dus een stuwmeer in de rivier Verdon. Vanaf het meer start de Gorges du Verdon: een spectaculaire kloof waar de rivier doorheen loopt. Hier kun je met bootjes op varen, maar je kunt er ook raften, wandelen en nog veel meer.

Gorges du Verdon
Het Lac de St. Croix ligt aan de Gorges du Verdon, een indrukwekkende kloof in Zuid-Frankrijk.

Kortom, er is genoeg op en rond het meer te doen. In dit blog vertel ik je er alles over!

Varen in de Gorges du Verdon

Vlak voor het begin van de Gorges du Verdon, vind je aan de zuidkant van het meer allerlei verhuurbedrijven voor kano’s, kajaks, SUP-boards en andere bootjes. Vanuit daar kun je zo de indrukwekkende Gorges du Verdon in peddelen. Je vaart langs de steile rotswanden en dit is fenomenaal mooi!

In het hoogseizoen kan het hier wel enorm druk zijn en zijn de bootjes al snel uitverkocht, dus ga er in de zomervakantie vroeg op de dag naartoe.

Lac de St. Croix tips
Varen in de Gorges du Verdon

Varen in de Gorges de Baudinard

De bekende Gordes du Verdon ligt aan de oostkant van het Lac de St. Croix. Veel minder bekend en evengoed schitterend, is de Gorges de Baudinard. Deze ligt juist aan de westkant van het stuwmeer. Iets verderop op de rivier Verdon is het water wat verbreed en wordt daarom Lac de Montpezat genoemd. Daar vind je bootverhuur waar je een motorbootje of kano’s kunt huren zodat je de Gorges de Baudinard kunt verkennen per boot. Overigens is de omgeving ook een fraai wandelgebied, voor wie liever op het droge blijft.

Gorges du Verdon
De Gorges du Verdon kan best druk zijn…

Varen op het Lac de St. Croix

Wat wij zelf erg leuk vonden, was het huren van een mooi elektrobootje in het dorpje Sainte-Croix-du-Verdon. Bij Le Petit Port huurden we de boot, waarmee we het meer op konden varen. Een zonnedekje tegen het verbranden, flesje water in de hand, en daar gingen we!

Ik vond het een onvergetelijk leuke activiteit! Je kunt een rondje over het meer varen, maar met een grotere boot (1600W) kun je zelfs de Gorges du Verdon bereiken. Dat hebben wij overgeslagen omdat je dan de boot vier uur moet huren, maar het is dus wel mogelijk. Een rondje over het meer is echter ook erg leuk en zeker aan te raden om te doen! Je kunt hier overigens ook SUP-boards en waterfietsen huren om het meer mee te verkennen.

Na afloop kun je bij La Taverne du Lac in het stadje wat drinken: vanaf het terras heb je een subliem uitzicht over het Lac de St. Croix.

Sainte-Croix-du-Verdon
Sainte-Croix-du-Verdon

Raften op de Verdon

Ik heb dit zelf héél lang geleden gedaan (een jaar of vijftien terug) en weet alleen nog dat het heel spectaculair was! We vertrokken vanuit Castellane (waar we toen verbleven) en gingen in eenpersoonsrafts het water op. De instructeur legde ons steeds uit hoe we bepaalde stroomversnellingen en watervallen moesten nemen en het was een hele toffe activiteit! Ik denk dat de meeste raft-tochten vanuit Castellane starten dus dat is nog wel een stukje rijden vanaf het Lac de St. Croix.

Lac de St. Croix tips

Moustiers-Sainte-Marie

Even iets anders dan watersport en zwemmen? Ga dan naar het prachtige, oude stadje Moustiers-Sainte-Marie. Dit ligt vlakbij het Lac de St. Croix en is zeker een bezoek waard. Maak de klim naar de Chapelle Notre-Dame-de-Beauvoir voor het allermooiste uitzicht over het stadje én om de gouden ster hoog boven je te zien bungelen. De kapel is helemaal tegen de rotsen aan gebouwd en is eenvoudig, maar mooi van binnen.

In het stadje zelf slenter je door gezellige, smalle straatjes en kun je op terrasjes wat eten of drinken. Sla dit stadje dus zeker niet over!

Moustiers-Sainte-Marie
Moustiers-Sainte-Marie

Lavendelvelden bekijken

Toen wij het Lac de St. Croix bezochten, waren we eigenlijk te laat: de lavendel was al gesnoeid. Toch namen we even een kijkje bij verschillende lavendelvelden en zelfs buiten de bloeitijd is het er mooi!

Je vindt de lavendelvelden al direct aan de noordkant van het meer. Wij kwamen ze tegen toen we over de weg van Moustiers-Sainte-Marie naar het dorpje Sainte-Croix-du-Verdon reden. Een fraai uitzicht: de rijtjes lavendelplanten met het bergpanorama op de achtergrond. Prachtig!

Vind je het niet erg om wat verder te rijden, dan kun je vanaf het Lac de St. Croix ook doorrijden naar het Plateau de Valensole, waar nog veel meer lavendel te bewonderen is.

Lac de St. Croix tips
Lavendelvelden bij het Lac de St. Croix

Roadtrip langs de Gorges du Verdon

Wil je wat meer van de omgeving zien? Dan is een roadtrip langs de Gorges du Verdon een aanrader. Neem eerst een stukje D952, maar sla bij La Palud-sur-Verdon al af om de schitterende D23 ‘Route des Crêtes’ te rijden. Je komt dan langs allemaal uitzichtpunten met waanzinnig uitzicht op de kloof.

Heb je genoeg tijd, rijd dan verder door naar het gezellige vakantieplaatsje Castellane. Daar kun je nog even door de smalle straatjes van het stadje slenteren en lunchen op één van de terrassen.

Lac de St. Croix tips

Lac de Castillon: Alternatief voor het Lac de St. Croix

Het Lac de St. Croix is prachtig, maar kan in het hoogseizoen ook erg druk zijn. Zoek je een fijn meer om te zwemmen, met hetzelfde prachtige blauwe water maar zónder de mensenmassa? Ga dan vlakbij Castellane naar het stuwmeer Lac de Castillon. Ook hier verhuren ze bootjes en waterfietsen en je kunt hier ook fijn zwemmen (waterschoenen zijn geen overbodige luxe).

Lac de Castillon
Lac de Castillon

Meer lezen over de omgeving van het Lac de St. Croix?

Ik schreef al een paar blogs over deze prachtige regio:

  • Buiten de stad Nice: De Côte d’Azur en Provence ontdekken
  • Castellane: Tips voor een fijne vakantie in dit leuke Franse stadje
  • Entrevaux: Charmant vestingstadje in de Provence
  • De tien leukste uitstapjes in de Haute Provence
Lac de St. Croix tips
Ditisanne tekst

Posted By: Anne · In: Frankrijk

Wandelroute langs de Posbank en over het Herikhuizerveld
Kamperen in Sari-Solenzara: Ontdek het zuidoosten van Corsica

You’ll Also Love

CastellaneDe Haute Provence: Tips voor een fijne vakantie!
Tips Haute ProvenceMonaco: De hoogtepunten van deze mondaine stad!
CastellaneCastellane: Tips voor een fijne vakantie in dit leuke Franse stadje!

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen fietsroute food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland slowakije sport stedentrip toscane veluwe wandelen wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • De Opaalkust: 30 tips voor de prachtige Noord-Franse kust

    De Opaalkust: 30 tips voor de prachtige Noord-Franse kust

    9 mei 2025
  • De Mergellandroute rijden: Wat kun je onderweg zien en doen?

    De Mergellandroute rijden: Wat kun je onderweg zien en doen?

    25 april 2025
  • Kamperen in Sari-Solenzara: Ontdek het zuidoosten van Corsica

    Kamperen in Sari-Solenzara: Ontdek het zuidoosten van Corsica

    22 april 2025
  • Wandelroute langs de Posbank en over het Herikhuizerveld

    Wandelroute langs de Posbank en over het Herikhuizerveld

    10 april 2025
  • Thorn: Tips voor een vakantie in Noord-Limburg

    Thorn: Tips voor een vakantie in Noord-Limburg

    7 april 2025

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen fietsroute food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland slowakije sport stedentrip toscane veluwe wandelen wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2025 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue