Onze wandeling naar Punta di a Vacca Morta brengt ons door de groene bossen van het achterland van Porto-Vecchio, Corsica. We wandelen glooiend omhoog tot we boven de boomgrens uit komen en het ineens een stuk steiler wordt. Als we denken op de top van de Punta di a Vacca Morta te zijn, blijken we nóg iets hoger te kunnen, waar we uiteindelijk het enorme kruis op de top bereiken. We worden beloond met een waanzinnig uitzicht! In dit blog vertel ik je meer over de wandelroute naar Punta di a Vacca Morta.
Nadat we onze rondreis op Corsica begonnen zijn aan de noordwestkust, in Calvi, verkassen we halverwege de week naar de oostkust. Vanaf onze fijne camping in Sari-Solenzara maken we verschillende dagtrips, waaronder deze wandeltocht naar de Punta di a Vacca Morta. Een niet al te zware wandeling, maar 6 kilometer lang met maar zo’n 300 hoogtemeters.

Startpunt van de wandelroute naar Punta di a Vacca Morta
In tegenstelling tot de meeste wandelaars naar de Punta di a Vacca Morta, starten wij onze route niet bij Restaurant Le Refuge, maar vanaf deze plek, waar een kleine parkeerplaats is. Wat mij betreft een hele goede keuze, want het stukje, waar we de officiële oranje gemarkeerde route volgen, is het knap druk met wandelaars. Onze route lopen we echter grotendeels alleen wat een stuk leuker is.
Het eerste deel van de route gaat door de groene bossen en is niet al te steil. Licht glooiend wandelen we omhoog en genieten we van de natuur en de rust om ons heen. Best een relaxte wandeling, zo vinden we zelf.

Klauteren naar de top
De route brengt ons intussen toch wel steeds hoger, al gaat dat bijna ongemerkt. Na zo’n drie kilometer verandert dat. We slaan een pad in naar rechts en dan wordt het ineens een stuk steiler. De begroeiing wordt ook minder dicht en we lopen door een open en rotsachtig landschap.

Het pad loopt nu best steil omhoog, dus het tempo gaat er uit. Met mijn long-covid-conditie is het echt een pittig stukje. Maar toch is dit een schitterend deel van de wandelroute naar Punta di a Vacca Morta. Op een gegeven moment denken we de top bereikt te hebben, maar dan zien we dat het pad nóg ietsje verder omhoog voert. En dan eindelijk bereiken we het enorme stalen kruis, dat boven op de Punta di a Vacca Morta staat.
Punta di a Vacca Morta betekent, letterlijk vertaald, ‘piek van de dode koe’. Maar gelukkig komen we die koe niet tegen als we op de top staan!

Prachtig uitzicht over Corsica
Vanaf hier hebben we wél een fantastisch uitzicht over de omgeving. We zien de blauwe zee en de groene bossen. Vlakbij ligt Lac d’Ospedale, iets verderop de baai van Porto-Vecchio. Aan de achterzijde zien we het ruige bergachtige binnenland van Corsica, met de puntige Aiguilles de Bavella. Op de enorme keien vinden we een plekje om te zitten, uit te rusten van de klim en ons steeds maar weer te verwonderen over het schitterende panorama. Hagedisjes schieten af en toe weg, of blijven juist doodstil zitten.
Met een beetje tegenzin verlaten we deze mooie plek en lopen het eerste stuk via dezelfde route terug. Als we weer op het punt zijn waar we afgeslagen zijn, vervolgen we het pad en lopen de bossen weer in. Even later bereiken we weer het pad waar we op de heenweg ook gelopen hebben en al snel zien we de auto weer staan. Een mooie wandelroute afgevinkt!

Wandelroute Punta di a Vacca Morta: Praktisch
De wandelroute is ruim 6 kilometer lang en kent ongeveer 300 hoogtemeters. Met name het klimmetje naar de top is vrij steil, de rest is vooral glooiend. Je kunt de route hier op mijn Komoot-profiel vinden.
Zoals aangegeven zijn wij op een andere plek gestart dan de meeste wandelaars naar Punta di a Vacca Morta. Wil je toch liever de originele route lopen, dan start je bij Restaurant Le Refuge. Vanaf daar volg je de oranje wandelroute.
Vanaf de parkeerplaats waar wij stonden, kun je na afloop 100 meter verder rijden naar Le Refuge om wat te eten en te drinken. Wij zijn zelf naar het dorpje L’Ospedale gereden waar we het toffe authentieke restaurantje U Funtanonu vonden. Daar kun je prima eten en krijg je er een onbetaalbaar uitzicht voor terug!

Je kunt ook deze wandeling combineren met een bezoekje aan Porto-Vecchio, dat niet zo gek ver hier vandaan ligt.

Meer lezen over Corsica?
Ik schreef al een paar blogartikelen over Corsica, en er zullen er nog een paar volgen. Je kunt de volgende artikelen al lezen:
- Corsica: 30 tips voor leuke bezienswaardigheden en mooie plekken
- Een roadtrip maken op Corsica: Tips en mooie routes
- Ajaccio: 10x zien en doen in de Corsicaanse hoofdstad
- Wandelen op het Revellata schiereiland op Corsica
- Calvi: Tips voor dit prachtige stadje aan de Corsicaanse westkust

Geef een reactie