Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Marokko
      • Swaziland
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
      • Peru
  • Reistips
    • Reisinspiratie
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

Nederland, Shopping! · 14 december 2024

Kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch in Vaassen: Verrassend leuk!

Het fraaie Kasteel Cannenburch in het Gelderse Vaassen is elk jaar in december weer het decor voor een gezellige kerstmarkt. Op het grote plein voor het kasteel staan tientallen kraampjes waar allerhande items en lekkernijen verkocht worden. Verder is er van alles te zien en te doen. In dit blog vertel ik je over ons bezoek aan deze verrassend leuke kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch.

Als we aankomen in de buurt van Kasteel Cannenburch, is het even zoeken naar een plekje. Het kasteel heeft weliswaar een parkeerplaats maar deze is niet zo groot. De kerstmarkt is enorm populair en dus rijden we een rondje door de straten van Vaassen. Gelukkig vinden we ergens een plekje waar onze auto nog net past. Met een paar minuutjes lopen bereiken we Kasteel Cannenburch.

Kerstmarkt Veluwe

Kasteel Cannenburch

Al halverwege de 14e eeuw werd er melding gedaan van een kasteel op deze plek. Maar in 1543 kocht de veldmaarschalk Maarten van Rossum de ruïne en liet daar Huis De Cannenburgh bouwen. Hoewel Maarten van Rossum zelf de voltooiing van het kasteel niet meemaakte, bleef het kasteel toch nog drie eeuwen in de familie. Her en der werd er nog wat bijgebouwd en uitgebreid, tot het in 1906 in handen van een Duitse dame komt. De Tweede Wereldoorlog zorgt er voor dat het kasteel naar de Nederlandse overheid gaat, waarna het vanaf 1951 van het Geldersch Landschap & Kasteelen is.

Tegenwoordig kun je Kasteel Cannenburch bezoeken en door de verschillende vertrekken dwalen, die ingericht zijn in de sfeer van een edelmanshuis uit de 18e eeuw.

Kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch

De kerstmarkt bezoeken

De kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch wordt ieder jaar op het voorplein van het kasteel gehouden. Met het prachtig verlichte kasteel op de achtergrond, geeft dit de kerstmarkt extra sfeer.

Als we aankomen bij de kerstmarkt, staat er al een flinke rij voor de kassa. Gelukkig zijn er meerdere kassa’s en schuift de rij snel op. Voor we het weten lopen we de kerstmarkt op. Links en rechts staan stalletjes waar je van alles kunt kopen. Sjaals, sokken, kaarsen, kerstdecoratie, sieraden, rookworsten…je vindt het er allemaal. Als je na de ingang een beetje rechts aanhoudt, volg je de officiële looproute die over het hele voorplein van het kasteel slingert.

Zo nu en dan worden de winkeltjes afgewisseld met kraampjes waar de heerlijkste geuren opstijgen. Je kunt er dus ook van alles eten en drinken, zoals poffertjes, saté, chocolademelk en glühwein en nog veel meer.

Kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch

Entertainment op de kerstmarkt

Behalve de kraampjes is er nog veel meer te zien op de kerstmarkt. Er is een kaarsenmakerij, naast het kasteel zagen we een grote lasershow met muziek, er loopt een kerstman rond (waarmee je natuurlijk even op de foto kunt), en her en der vind je leuke demonstraties. Er is een Dickensfotograaf die je in kleding uit het Dickenstijdperk op de foto zet. Maar ook kun je in een verlichte slee-met-kerstman op de foto, terwijl je op de achtergrond het prachtig verlichte Kasteel Cannenburch ziet.

Al met al vond ik de kerstmarkt echt verrassend leuk en gezellig, ook omdat er zoveel te kijken is.

Kasteel Cannenburch

Kasteel Cannenburch bezoeken

Wij hebben dit niet gedaan, omdat we onze (stuiterende) hond mee hadden, maar je kunt een bezoek aan de kerstmarkt ook combineren met Kasteel Cannenburch. Het kasteel is natuurlijk ook in kerstsfeer gebracht dus kun je de fraai gedecoreerde kamers zien.

Let op: als je Kasteel Cannenburch wil bezoeken in combinatie met de kerstmarkt, moet je wel vooraf een ticket reserveren via de website van Geldersch Landschap & Kasteelen.

Kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch

De kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch: Praktisch

De kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch is helaas maar één weekend in december. Dit jaar is het van 12 t/m 14 december. Op vrijdag is de kerstmarkt alleen ’s middags en ’s avonds; in het weekend start de markt al om 11.00 uur.

Toegang tot de kerstmarkt kost € 3,- per persoon. Je kunt met pin betalen. Toegang tot het kasteel plus kerstmarkt is € 14,50, behalve natuurlijk als je een Museumkaart hebt. Dan is het kasteel gratis en betaal je alleen voor de kerstmarkt.

De kerstmarkt bij Kasteel Cannenburch is razend populair dus kan het er wel enorm druk zijn. Met name het parkeren is dus wat lastig, omdat er niet echt een goed parkeerterrein is. Je kunt dus gewoon ergens in Vaassen een parkeerplekje zoeken en naar de markt wandelen.

Kerstmarkt Veluwe

Duitse kerstmarkten bezoeken?

Ga je toch liever voor een grote, Duitse kerstmarkt? Ik schreef hier al de nodige blogs over:

  • Kerstmarkt van Münster (verrassend leuk!)
  • Kerstmarkt van Keulen (gróót!)
  • Kerstmarkt van Oberhausen
  • Kerstmarkt van Heidelberg (aanrader, heel sfeervol!)
Münster kerstmarkt tips
Kiepenkerl Kerstmarkt in Münster

Posted By: Anne · In: Nederland, Shopping!

Cadeau inspiratie voor reizen, wandelen en outdoor
Een jaren ’30 huis inrichten: Hoe pak je het aan?

You’ll Also Love

Beekbergerwoud wandelen VeluweHet Beekbergerwoud: Wandelen in een uniek natuurgebied
SizzlesSizzles at the Park: Lekker eten op een unieke plek in Apeldoorn
Kerstmarkt Münster tips en parkerenVijf leuke kerstmarkten (die nét wat minder bekend zijn)

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

ditisanne.reisblog

🙋‍♀️ Anne | Blogger
✈️ Reizen & Wandelen
🏔️ Bergen • Natuur • Roadtrips
📝 Fijne reistips & routes
👇 Nieuwe blogs & inspiratie
🏡 Apeldoorn

🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒 Over twee ma 🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒Over twee maanden ga ik weer op safari, dit keer in Kenia. Mijn allereerste safari, jaren geleden in Zuid-Afrika, was niet in het Krugerpark, maar in het kleine Spioenkop natuurreservaat, vlakbij de prachtige Drakensbergen. In het Spioenkop reservaat kom je vooral giraffes, zebras en antilopes tegen. Er zitten ook witte neushoorns maar deze hebben wij helaas niet gezien.Wat een bezoek aan Spioenkop zo leuk maakt?🦁 Het natuurreservaat is niet zo bekend dus het is er heel rustig🚙 Je mag er gewoon zelf rondrijden zonder gids. Een goede auto is wel aanbevolen want de onverharde weg is nogal uitdagend 🫣🌳 Ik vond het er ook qua natuur erg mooi, met het spiegelgladde water van het stuwmeer op de achtergrond🐟 In het water van het stuwmeer kun je vissen op karpers en andere vissen🐆 Heb je het Krugerpark al bezocht, dan vind je Spioenkop misschien niet zo bijzonder. Maar omdat het onze eerste safari was, zaten we bij de eerste impala al met onze neuzen tegen het raam gedrukt! ⛺️ Leuk om te doen: je kunt ook kamperen in Spioenkop! In mijn nieuwste story deel ik de link naar mijn blogartikel over Spioenkop. Heb jij ooit van dit natuurreservaat gehoord?#spioenkop #drakensbergen #zuidafrika #reisinspiratie #zuidafrikatips
Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende maand voor de vierde keer een Spaanse stad. 🏰 Dit keer ga ik naar Sevilla, een stad die al jarenlang op mijn verlanglijstje staat! 💡Heb jij nog goede tips voor deze prachtige (tenminste, dat verwacht ik...) Spaanse stad? Deel ze hier onder in de reacties! 🙏🏻--#dtv #sevilla #reisblog #reisblogger #spanje
Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er b Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er bent! 💛 --#instaboost #growth #huaraz #peru #lagunaparon
Afgelopen week brachten we een heerlijke winterspo Afgelopen week brachten we een heerlijke wintersportvakantie door in de Dolomieten, onze vaste ski-bestemming. Op de heenweg maakten we een erg leuke tussenstop in Innsbruck, waar we de @bergiselschanze bezochten. Deze indrukwekkende skischans kun je namelijk ook bezoeken als er geen wedstrijden zijn en het was echt verrassend leuk! We hebben wel twee uur rondgelopen en van het waanzinnig mooie uitzicht op Innsbruck genoten. In mijn nieuwste blogartikel vertel ik je er alles over en lees je waarom je een bezoek aan de Bergisel Skischans op je lijstje moet zetten! 👉 Ga naar DitisAnne.nl of klik op de link in mijn bio. Het artikel over de Bergisel skischans zie je als eerste staan.⛷️#bergiselschanze #innsbruck #skispringen #oostenrijk #bergisel ⛷️💙 Ik mocht de schans bezoeken op uitnodiging van @visitinnsbruck
Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Do Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Dolomieten. We hebben zowel strakblauwe lucht als zware sneeuwbuien en mist gehad, maar gelukkig meestal redelijk goed zicht zodat we prima konden skiën. Het was even schrikken op de eerste dag: met hoge snelheid op een vrij simpele blauwe piste 🫣 hapte mijn ski ineens in een sneeuwhoop en sloeg ik een paar keer over de kop. Met een behoorlijk gekneusde schouder was het de rest van de week (en nog steeds) wel pijn lijden en vooral erg spannend om niet nóg een keer te vallen. Desondanks heerlijke skidagen gehad, mooie tochten gemaakt, genoten van de waanzinnig mooie natuur en van veel gezelligheid op de piste. En altijd weer een heel fijn adres waar we verblijven bij @garniraetia , pal aan de piste naast de Col Alt-lift. Onze kamer voor volgend jaar is alweer geboekt! 💪--#dolomites #dolomitisuperski #altabadia #garniraetia #wintersport
Pure happiness 💙 - - #mountainlover #sassongher #a Pure happiness 💙--#mountainlover #sassongher #altabadia #dolomites #corvara --@alta_badia_official @garniraetia
IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi ver IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi verrà aiuto. Il mio aiuto verrà dal Signore Che ha fatto il cielo e la terra. (Salmi 121: 1-2)--#psalm121 #mountainlover #sellamassief #altabadia #snow
✅️ Dolomites ✅️ Slopes ✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coa ✅️ Dolomites✅️ Slopes✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coated trees✅️ Good company✅️ Blue sky💚 Happy me!--#dolomites #skigirl #dolomieten #lacrusc #altabadia @alta_badia_official @my.dolomiti
Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie arc Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie architectonische hoogstandje van Zaha Hadid: de Bergisel skischans waar skiërs met 90 km per uur door de lucht suizen om zo'n 140 meter verderop neer te komen. ⛷️Niet mijn sport 😮🫣 maar wel ongelofelijk gaaf om bovenop de toren te staan. Het uitzicht over Innsbruck en de omliggende bergen maar ook om de skischans zo van dichtbij te zien, is echt zo de moeite waard. Dus ben je in (de buurt van) Innsbruck, sla deze unieke combinatie van sport en architectuur niet over. Ps. In het panoramarestaurant bovenin de toren hebben ze een fantastische "Bergiseltorte": alleen die al mag je niet missen! 🍰--#visitinnsbruck #bergiselschanze #innsbruck #skispringen #bergisel
Volg op Instagram

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • Cusco: 30 tips voor jouw bezoek aan deze mooie stad

    Cusco: 30 tips voor jouw bezoek aan deze mooie stad

    1 maart 2026
  • Gerechten uit de wereldkeuken proberen? Kook met HelloFresh!

    Gerechten uit de wereldkeuken proberen? Kook met HelloFresh!

    26 februari 2026
  • Mooie, onbekendere berggebieden waar je kunt hiken

    Mooie, onbekendere berggebieden waar je kunt hiken

    24 februari 2026
  • Otium Wellness Hotel: Zo ziet echte ontspanning er uit

    Otium Wellness Hotel: Zo ziet echte ontspanning er uit

    20 februari 2026
  • Zo haal je het beste uit outdoorleven in de winter

    Zo haal je het beste uit outdoorleven in de winter

    16 februari 2026

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2026 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue