Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Marokko
      • Swaziland
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
  • Reistips
    • Reisinspiratie
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

België, Hotspots · 4 februari 2024

Leuke adresjes in Gent: Waar kun je lekker eten en drinken?

Gent is een gezellige stad in België. Ik bracht hier een hele dag door tijdens de kerstvakantie en maakte natuurlijk een lijstje met leuke adresjes in Gent. Waar kun je lekker eten en drinken? Wat zijn nu fijne plekken om te ontbijten, te lunchen of om ’s avonds te eten? Al mijn favoriete hotspots vind je in dit artikel!

Ik werd enorm positief verrast door de stad Gent. De prachtige bouwstijl van de huizen in het centrum, sfeervolle straatjes, idyllische doorkijkjes en heel veel leuke adresjes! Echt een aanrader voor een stedentrip dus.

Gent in de winter
Gent

Ik schreef al eens een blogartikel met tips voor Gent in de winter. Maar natuurlijk help ik jullie ook graag met een lijst van de leuke adresjes in Gent.

Julie’s House

In een prachtig oud pandje vlakbij het water van de Leie vind je Julie’s House. Een bakkerij met boven wat zitplaatsen. Je kunt hier heerlijk ontbijten, brunchen, lunchen of een taartje eten tijdens je stedentrip Gent. Geroemd wordt ook hun ‘afternoon tea’ met zelfgemaakt gebak en scones. Wat een fijn adresje!

Julie's House Gent

Via een krakende houten trap loop je naar boven, waar je echt terug in de tijd gaat. De glas-in-loodramen, de houten tafels en gezellige kussens zorgen voor een fijn sfeertje. Toen ik er was, kampte men een beetje met personeelstekort maar hopelijk is dat snel opgelost. Julie’s House is té leuk om over te slaan!

Julie’s House, Kraanlei 13, 9000 Gent, België

Julie's House Gent
Sfeervol interieur bij Julie’s House

In Choc Gent

Net om de hoek van Julie’s zit ‘In Choc Gent’: een chocoladecafé. Tegenover het Gravensteen-kasteel worden hier de lekkerste gerechten geserveerd. Niet alleen zoetigheden (wat de naam wel doet vermoeden), maar je kunt ook uitgebreid ontbijten of lunchen. ’s Middags kun je hier enorme milkshakes bestellen: suikerbommetjes maar wel erg lekker!

In Choc Gent, Sint-Veerleplein 13, 9000 Gent, België

Leuke adresjes in Gent
In Choc Gent

La Dolce Barista

En nog een adresje waar je lekker kunt ontbijten, brunchen of lunchen. La Dolce Barista zit net achter de grote St. Baafskathedraal. Ze staan vooral bekend om hun superlekkere wafels dus probeer er zeker eentje uit! Daarnaast zijn ook de pannenkoeken hier heel lekker en kan ik ook het zelfgemaakte gebak aanraden. De koffie wordt geroemd, maar als niet-koffiedrinker kan ik daar helaas niet over meepraten… 🙂

La Dolce Barista, Limburgstraat 14, 9000 Gent, België

Leuke adresjes in Gent
La Dolce Barista

Café Het Spijker

Eerlijk is eerlijk, dit café staat ook vooral in het lijstje vanwege het schitterende pand waar Café Het Spijker in gevestigd is. Wat een mooie, historische kroeg! De oude houten zolderbalken geven het interieur een sfeervol uiterlijk. Maar ook de terrassen van het café zijn populair. Waar het terras aan de voorzijde niet zo groot en bijzonder is, zit je aan de achterzijde leuk aan het water van de Leie.

Café Het Spijker, Pensmarkt 3, 9000 Gent, België

Leuke adresjes in Gent
Links in dit historische pand vind je Café ’t Spijker

Café Damberd

Op de gezellige Korenmarkt vind je een hele rij cafés en restaurants naast elkaar. Ik bracht een bezoekje aan Café Damberd. Niet uitgesproken speciaal, maar wel een gezellig café om iets te eten of te drinken. De tapasschotel is een aanrader als je wat lekkers bij je (speciaal)biertje wil.

Café Damberd, Korenmarkt 19, 9000 Gent, België

Café Damberd
Café Damberd

Le Bal Infernal

Wie mijn blog vaker leest, weet dat ik een groot fan ben van boekencafés. Zo vind je in mijn lijst met favoriete adresjes in Kopenhagen ook diverse cafés waar je je drankje drinkt tussen de stapels boeken. Maar gelukkig hoeven we niet helemaal naar Denemarken voor een boekencafé, want in Gent zit er ook eentje!

Le Bal Infernal aan de Vrijdagmarkt is niet zo groot en zit daarom ook wel snel vol. Maar wel een leuk adresje vol tweedehands boeken. Binnen staan bartafels en lage tafels waar je kunt zitten. Natuurlijk zijn er boeken, maar ook bordspellen. Er zijn stopcontacten voor wie een uurtje wil werken. De drankenkaart is heel uitgebreid, inclusief diverse soorten cocktails. Qua eten is er niet zoveel, maar vind je vooral wat borrelhapjes en een paar tosti’s. Een heel fijn adresje!

Le Bal Infernal, Kammerstraat 6, 9000 Gent, België

Le Bal Infernal
Le Bal Infernal

JACQUELINE

Bij JACQUELINE heb ik heerlijk geluncht en kan ik zeker aanraden! Ik ging voor de ‘Foccacia Tartufo’ en die smaakte uitstekend! De menukaart is grotendeels vegetarisch en dezelfde producten komen vrij vaak terug in de diverse gerechten, waardoor het als een vrij beperkte menukaart oogt.

Het interieur doet heel fijn aan en je kunt hier leuk zitten. Het pand heeft mooie hoge ramen, een schitterend plafond en de enorme bananenplant zorgt voor het nodige groen binnen. Er is niet zo gek veel plek dus het loopt wel snel vol op drukke dagen!

JACQUELINE, Jakobijnenstraat 12, 9000 Gent, België

JACQUELINE Gent
Het gezellige interieur van JACQUELINE

’t Oud Clooster

Ik kwam bij JACQUELINE terecht omdat ik eigenlijk bij ‘T Oud Clooster wilde lunchen. Echter, op een drukke dag in de kerstvakantie zat dit leuke adresje in Gent al vol tijdens de lunch. ’t Oud Clooster is (hoe verrassend) een voormalig klooster waar nu een restaurant in gevestigd is. De inrichting doet nog heel historisch aan en het is dan ook een populaire plek.
Ook hier is de menukaart niet heel uitgebreid maar desondanks is het een leuke plek om te eten!

’t Oud Clooster, Zwartezustersstraat 5, 9000 Gent, België

Leuke adresjes in Gent
(Foto: ’t Oud Clooster Gent)

Waterhuis aan de Bierkant

Gent is een stad waar men volop bier drinkt. De stad nodigt echt uit om in de loop van de middag ergens neer te strijken met een glas (speciaal)bier voor je neus, en een lekkere borrelplank. Er zijn dus heel wat gezellige kroegen te vinden.

Een van de populairste is het ‘Waterhuis aan de Bierkant’, dat aan de Leie zit. Een heel oud bierhuis met verschillende bierlokalen waar je aan houten tafeltjes je biertje drinkt. Ze serveren hier ook een uitgebreid assortiment speciaalbieren. Wel redelijk toeristisch, al zitten er af en toe ook wel wat Gentenaren zelf.

Waterhuis aan de Bierkant, Groentenmarkt 9, 9000 Gent, België

Leuke adresjes in Gent
(Foto: Waterhuis aan de Bierkant)

Osteria Delicati

’s Avonds lekker uit eten in Gent? Dan is de Italiaanse Osteria Delicati een prachtadresje. Een echt goede Italiaan, waar geen pizza’s op de kaart staan maar wel heerlijke pasta’s en lekkere Italiaanse antipasti-gerechten. Niet heel goedkoop, maar wel een aanrader als je lekker wil eten. Met natuurlijk een goed glas wijn er bij want Osteria Delicatie heeft ook een uitgebreide wijnkaart.

Osteria Delicati, Drabstraat 17, 9000 Gent, België

Leuke adresjes in Gent
(Foto: Osteria Delicati)

Nam Jai Thai Restaurant

In één van de meest fotogenieke pandjes van Gent zit Thais restaurant Nam Jai. Ik ben zelf een enorme fan van Thais eten dus ik kom hier dan ook graag! Je kunt hier heerlijke traditionele Thaise gerechten eten. Leuk om als starter de mix van voorgerechten te nemen, zodat je alles uit kunt proberen. De rode curry als hoofdgerecht is een aanrader, maar ik vermoed dat alles hier lekker smaakt!

Nam Jai Thai Restaurant, Kraanlei 81, 9000 Gent, België

Gent in de winter
In het rechterpandje met de rode deur zit Nam Jai

Dulle Griet: aanrader of juist niet?

Dulle Griet is een kroeg aan de Vrijdagmarkt, die je op elk reisblog over Gent terugvindt. Om eerlijk te zijn, heb ik nogal mixed feelings over deze hotspot. Ik heb even binnengekeken en zag echt alleen maar toeristen zitten…

Heb je daar geen moeite mee, en kom je vooral voor meer dan 500 soorten bieren die hier geschonken worden, dan is het ongetwijfeld een prima adresje. Wil je het MAX huisbier drinken, dan krijg je een enorm glas, waarvoor je een schoen moet afgeven als onderpand.

Naar mijn gevoel een is het beetje een overschatte hotspot waar men ook de prijzen wel goed kent, maar wellicht kan één van mijn lezers mij overtuigen van een tegendeel? 🙂

En gelukkig zijn er genoeg andere leuke adresjes in Gent waar je terechtkunt!

Dulle Griet, Vrijdagmarkt 50, 9000 Gent, België

Leuke adresjes in Gent

Heb jij nog tips voor leuke adresjes in Gent?

Posted By: Anne · In: België, Hotspots

Roadtrips in Nederland: Vijf mooie regio’s om te ontdekken
Bardenas Reales vanuit Bilbao: Roadtrip naar de Spaanse woestijn

You’ll Also Love

Boulogne-sur-MerBoulogne-sur-Mer: Tips voor deze stad aan de Opaalkust
WalburgistorenLeuke kleine steden in Nederland voor een stedentrip
InnsbruckInnsbruck: Handige tips voor een kort bezoek aan deze stad

Reacties

  1. Daphne de Vries zegt

    5 februari 2024 om 4:55 pm

    Wat een leuke adresjes in Gent heb jij gevonden. Ik ben er een paar jaar geleden geweest en heb er ook heerlijk gegeten, maar weer op hele andere plekken dan waar jij nu bent geweest. Moet maar weer eens terug denk ik haha

    Beantwoorden
    • Anne zegt

      7 februari 2024 om 3:15 pm

      Ah ja, maar er zitten ook zóveel leuke adresjes in Gent, dat er ongetwijfeld nog veel meer topplekken te vinden zijn!

      Beantwoorden
  2. Annelies Bergmans zegt

    29 februari 2024 om 3:16 pm

    je hebt heel wat leuke adresjes ontdekt, Jacqueline was voor mij als geboren Gentenaar nog onbekend dus dank je wel!
    Nog enkele adresjes die iets verder uit het centrum liggen en die ik warm kan aanbevelen:
    https://www.debuffel.be/, leuke plek voor een drankje of een lekkere hap, zeker de sharing schotels zijn aanraders
    https://walrus-gent.be/, lichtbruin café met heel lekkere (vegetarische) dagschotels, met uitzicht op de Coupure aan het water
    https://multatuli.gent/, ook aan het water, lekkere keuken, ook gezellige binnentuin voor drankje of hapje
    https://aywagent.business.site/?utm_source=gmb&utm_medium=referral en https://yallayalla.be/, allebei heel lekkere Libanes keuken, kies zeker voor de kleine gerechtjes om te delen
    En als comedy/impro fan raad ik ook Amai comedy club en Roes comedy club aan, check vooraf hun programma voor een uitgebreid aanbod aan comedy, impro, open mic optredens… Beide clubs hebben buiten hun zaaltje ook een gezellig café erbij
    Het Vooruit café (nu vier-nul-vier omdat de socialistische partij in Vlaanderen, vroeger S.PA de naam Vooruit heeft ‘gestolen’) is ook een memorabele en historische plek (zit om de hoek van Aywa). Ook daar vlakbij, naast schouwburg Minard, is café Romain De Coninck, die ook geschiedenis ademt.
    Brunch- en lunchplek Woest in de Brugse poort is ook een aanrader. Zeker de brunch: een no nonsens buffet, voor 30 euro eet en drink je je buikje vol in een creatieve ruimte met veel licht en groen
    Kom dus maar af voor een hele week!

    Beantwoorden
    • Anne zegt

      3 maart 2024 om 10:31 am

      Wow, ik moet echt nog eens terug!! Gent heeft mij echt positief verrast dus ik kom graag nog eens jouw adresjes proberen!

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland slowakije sport stedentrip toscane veluwe wandelen wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • De Manderscheider Burgenstieg: Mooie wandelroute in de Eifel

    De Manderscheider Burgenstieg: Mooie wandelroute in de Eifel

    6 juli 2025
  • Inspiratie voor je zomervakantie: Zeven mooie bestemmingen!

    Inspiratie voor je zomervakantie: Zeven mooie bestemmingen!

    5 juli 2025
  • Wandelen op de Eelerberg: Een verborgen parel in Salland

    Wandelen op de Eelerberg: Een verborgen parel in Salland

    1 juli 2025
  • Bonifacio bezoeken: Tips voor deze oude stad op Corsica

    Bonifacio bezoeken: Tips voor deze oude stad op Corsica

    26 juni 2025
  • Een ballonvaart maken: Onze ervaring en handige tips!

    Een ballonvaart maken: Onze ervaring en handige tips!

    24 juni 2025

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland slowakije sport stedentrip toscane veluwe wandelen wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2025 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue