Follow me:
Kalvträsk White Mountain Lodge

White Mountain Lodge: Onthaasten in Zweden!

Het is de een na laatste dag van onze reis door Zweeds Lapland als we van Arjeplog op weg naar de White Mountain Lodge in Kalvträsk zijn. De afgelopen week hebben we al heel wat van deze lange rechte wegen gezien. Toch blijft het mooi, de uitgestrektheid en eindeloosheid van de Zweedse wegen. De fraai gekleurde bossen waar af en toe het blauwe water van een meertje doorheen schittert.

We blijven alert want er is altijd een kans dat er een eland of rendier oversteekt. Zo af en toe komen we langs kleine houten huisjes waar jagers zich verdekt in hebben opgesteld: de elandenjacht is momenteel in volle gang! Maar zonder enig dier te zien onderweg, arriveren we rond lunchtijd in Kalvträsk.

Een echt ‘Vildmarkskamp’

De White Mountain Lodge is echt een wonderschone plek. De lodge wordt ook wel het “Kalvträsk Vildmarkskamp” (wilderniskamp) genoemd en die naam suggereert al iets over de waanzinnig mooie locatie. Midden in het bos liggen de mooie houten chalets. In één van de chalets zullen we onze laatste nacht in Zweden doorbrengen. Vanaf de chalets loopt het bos steil af naar de kabbelende rivier. Midden in het bos zit eigenaar Björn al op ons te wachten bij een knapperend haardvuur. Boven het vuur hangt een enorme kookplaat. Het is tijd voor outdoor cooking!

White Mountain Lodge Kalvträsk
Björn Bergström zit ons al op te wachten bij een knapperend vuurtje! Tijd voor outdoor cooking!

Het bos ingestuurd

Björn heeft zelf al wat etenswaren meegenomen maar voor de ‘finishing touch’ worden we letterlijk het bos ingestuurd. Bij een waterbron vullen we onze flessen met heerlijk fris water. Her en der plukken we wat besjes en takjes die samen met wat elandenvlees aan de kookplaat worden toegevoegd.

White Mountain Lodge Kalvträsk
We worden het bos ingestuurd om besjes en takjes te zoeken.
White Mountain Lodge Kalvträsk
Nog even roeren en dan kunnen we eten!

Ondertussen vertelt Björn het een en ander over het ontstaan van de lodge, de omgeving en natuurlijk over het in Zweden populaire fenomeen ‘outdoor cooking’. We mogen ook zelf het eten roerbakken tot het gaar genoeg is en we kunnen eten. Het smaakt heerlijk, zeker in deze prachtige setting!

Kalvträsk White Mountain Lodge
Het eten smaakt heerlijk, zeker in deze setting!

Onthaasten in de wildernis

Na deze bijzondere lunch laat Björn ons de rest van de accommodatie zien, waaronder de werkelijk schitterende groepsruimte. Een fantastische plek voor een meeting of event! Daarna neemt hij afscheid en hebben we de lodge voor onszelf. En dan komen we ineens verschrikkelijk tijd tekort! We hebben namelijk alleen maar een middag en een avond op deze prachtige plek maar er is zoveel te doen! En eigenlijk leent de White Mountain Lodge zich vooral voor onthaasten: gewoon lekker niets doen en van de rust genieten. Het liefst nestel je je met een mooi boek op de steiger in de rivier, of op het knusse terrasje voor het chalet.

Kalvträsk White Mountain Lodge
Deze plek leent zich voor relaxen aan de rivier!

Met de kano op pad

Ondanks dat we al een hele intensieve en drukke week in Zweden achter de rug hebben, kiezen we toch voor een sportieve activiteit. We gaan kanoën! Met vereende krachten hijsen we de groene kano in het water en peddelen dan de rivier op. Het is volkomen stil om ons heen en we gluren steeds om ons heen of we niet toevallig een eland of ander dier kunnen spotten. Tevergeefs: afgezien van de ruisende bomen is het volkomen stil om ons heen. Van de smalle kreek bij de lodge komen we in een breder water uit. De kano glijdt moeiteloos door het water en we genieten intens van de rust en stilte.

Met de kano peddelen we rond in de omgeving.

Als we weer terug zijn bij de White Mountain Lodge leggen we de kano weer op de kant en is het tijd om echt te ontspannen. Bij de steiger is ook een vuurplaats en we maken hier een kampvuur aan. Ondanks de uitgebreide lunch hebben we van de buitenlucht en het kanoën wel weer trek gekregen dus een snack gaat er wel weer in! De rendiervellen op de houten banken houden ons lekker warm, tot het aan het einde van de middag af begint te koelen. Jeroen maakt nog even een wandelingetje rond de kreek en ik geniet op de steiger van de stilte en de rust. Wat een ontzettend fijne plek!

Hoog tijd voor de sauna!

In het bos staat een houten chaletje waar zich de sauna in bevindt. We stoken hem lekker warm op en genieten van de warmte en het knapperige haardvuur in de sauna. Om af te koelen nemen we een hele snelle duik in het ijskoude water van de rivier…brrr! In september is het rivierwater écht wel heel erg fris! Gelukkig staat er boven ook een warme hot tub op ons te wachten dus daarin komen we snel weer op temperatuur. Vanuit de hot tub zien we het langzaamaan steeds donkerder worden: de zon is al vroeg onder.

Zoals gezegd komen we echt tijd tekort in de White Mountain Lodge. Er zijn namelijk ook prachtige wandel- en mountainbike-routes in de omgeving van de lodge. Die hadden we ook graag willen ontdekken maar omdat we hier maar één dag zijn kunnen we niet alles doen.

Al vroeg gaat de zon onder. Het is windstil en dat zorgt voor mooie reflecties op het water.

Knus chalet

Als het donker is, ruimen we alle spullen buiten op, halen we de rendiervellen naar binnen en stoken we de open haard in het chalet goed op. Er is geen restaurant of winkel bij de lodge dus hebben we zelf eten meegenomen. Typisch Zweedse kost, dat we eerder die week al bij kaasboerderij Svedjans Ost gegeten hebben: Zweeds tunnbröd, Zweedse kaas, honing en een heel schattig minipakje boter. Tenminste, we denken dat het boter is. Bij het openmaken ruikt de “boter” wel erg vreemd en blijkt het een blokje gist te zijn…oeps! Tja, zelfs na een week is ons Zweeds nog niet zo vloeiend en de gist lag in de supermarkt naast de boter.

Kalvträsk White Mountain Lodge
‘s Avonds is het oergezellig in het chalet.

Desondanks genieten we enorm van deze eenvoudige maaltijd, die in deze prachtige omgeving dubbel zo lekker smaakt. Het chalet is oergezellig ingericht en volledig duurzaam gebouwd.

‘s Avonds lopen we nog even naar buiten om te zien of we nog wat van het noorderlicht kunnen zien. Het is namelijk aardedonker om ons heen en volgens de app die we gebruiken zou er op deze avond nogal wat activiteit moeten zijn. Het is echter te bewolkt om het goed te kunnen zien. Snel weer de knusse warmte van het chalet in dus!

Kalvträsk White Mountain Lodge

Het is met een heel erg dubbel gevoel dat we de volgende ochtend onze koffers naar de auto brengen. Deze plek leent zich er voor om minstens een week te blijven! Als we de weg opdraaien nemen we ons stellig voor: hier komen we ongetwijfeld nog eens terug en blijven dan langer!

De White Mountain Lodge – Praktisch

De White Mountain Lodge ligt in het kleine gehuchtje Kalvträsk, op een uurtje rijden vanaf de luchthaven van Skellefteå. Transavia vliegt wekelijks op Skellefteå vanaf Rotterdam Airport. Een ideale verbinding: op Rotterdam is het parkeren niet duur en met twee uurtjes sta je op Zweedse bodem.

Wil je een chalet in de White Mountain Lodge boeken? Op deze website staat al meer informatie over de lodge. Je kunt Björn Bergström per e-mail of telefonisch bereiken om te reserveren.

Kalvträsk White Mountain Lodge
Zoek je een plek om van stilte en rust te genieten? Dan is de White Mountain Lodge de perfecte plek!

Uitstapjes vanuit de White Mountain Lodge

Wanneer je wat langer in de White Mountain Lodge verblijft wil je wellicht ook wat uitstapjes maken. Björn kan je ongetwijfeld uitstekende tips verstrekken over de omgeving, maar dit zijn dingen die wij leuk vonden:

  • Het stadje Skellefteå is leuk om te bezoeken, vooral het oude kerkdorp Bonnstan. In dit artikel schrijf ik ook wat over Skellefteå.
  • Op zo’n anderhalf uur rijden ligt het schiereilandje Bjuröklubb, waar je ook mooi kunt wandelen. De vuurtoren geldt als één van de beste plekken om het noorderlicht te spotten. Een uitgebreid verslag van onze wandeltocht op Bjuröklubb volgt binnenkort!
  • Burträsk is een grotere plaats in de buurt, met o.a. een supermarkt en tankstation. In dit dorp bevindt zich ook de fabriek en het bezoekerscentrum van de beroemde lokale kaas ‘Vasterbottensost’. Omdat wij de kleinschalige Svedjan Ost al hebben bezocht, hebben wij de Vasterbottensost-fabriek overgeslagen maar het is ongetwijfeld een bezoek waard!
  • Het plaatsje Arvidsjaur ligt op een kleine twee uur rijden. Je rijdt door de schitterende natuur van Zweeds Lapland tot je bij dit levendige plaatsje komt. Midden in Arvidsjaur vind je het authentieke kerkdorp Lappstaden. Iets ten noorden van Arvidsjaur ligt het ‘mooiste meertje van Zweden’: Grödkallan. Het bizar blauwe water van het meertje maakt deze plek ontzettend fotogeniek en is echt de moeite waard! Pas op: in de omgeving van Arvidsjaur lopen veel rendieren dus wees voorzichtig!

Grödkallan Zweeds Lapland
Is Grödkallan het mooiste meertje van Zweden? Wij vinden van wel!
We maakten deze reis naar Zweeds Lapland op uitnodiging van Voigt Travel, in samenwerking met Swedish Lapland. Voigt Travel is gespecialiseerd in bijzondere reizen naar de uithoeken van Europa, met een groot aanbod aan reizen in Noord-Europa. De meningen en aanbevelingen in dit artikel zijn echter volledig mijn eigen mening.
Previous Post Next Post

You may also like

9 Comments

  • Reply Darina

    Wat een geweldige mooie plek! En het chalet ziet er heel knus uit. Heerlijk zo in de natuur en de stilte…een prachtige reis hebben jullie gehad.
    Darina onlangs geplaatst…Gelukkige momenten in Parijs #6My Profile

    8 maart 2019 at 7:53 pm
    • Reply Anne

      Ja, was echt waanzinnig mooi! Zou zo graag eens voor langere tijd terug gaan want we kwamen vreselijk tijd tekort. 🙂

      11 maart 2019 at 5:52 pm
  • Reply Linda

    Het wilderniskamp, dat klinkt alleen al geweldig. Heerlijk zo midden in de natuur op een prachtige plek! en die sauna erbij klinkt ook niet verkeerd
    Linda onlangs geplaatst…Alles over Port Barton, het fijnste plekje van de FilipijnenMy Profile

    14 maart 2019 at 1:49 am
    • Reply Anne

      Het was inderdaad net zo geweldig als het al klonk! Een fantastisch plekje en de sauna was inderdaad heerlijk!

      15 maart 2019 at 1:38 pm
  • Reply Jenny

    Wat een heerlijke plek om te overnachten! Leuk ook dat je zelf je ingrediënten uit de natuur haalt. Ik vind het altijd heerlijk om zo dicht bij de natuur te staan.

    15 maart 2019 at 8:23 pm
    • Reply Anne

      Ja, was echt erg leuk! Zou het hier in Nederland niet zo snel doen, veel te bang dat ik iets giftigs pluk ofzo! 🙂

      18 maart 2019 at 6:09 pm
  • Reply Dewi

    Wauw, wat een prachtige plek. Heerlijk zo in de natuur! En ook leuk dat je zelf op pad wordt gestuurd om ingrediënten uit de natuur te halen. Dat vind ik altijd heel bijzonder!

    18 maart 2019 at 5:28 pm
    • Reply Anne

      Het was inderdaad echt een fantastische plek! Ik hoop er echt nog een keertje terug te komen en dan voor twee of drie dagen. Wie weet ooit! 🙂

      18 maart 2019 at 6:10 pm
  • Reply Marcella

    Wat een geweldige accommodatie om heerlijk op te laden! De omgeving klinkt echt heel mooi, ik snap dat je er tijd te kort had. Enne, Grödkallan ziet er gaaf uit joh! Lijkt best wel op een meer wat ik in de Dolomieten heb gezien!
    Marcella onlangs geplaatst…Maart 2019 – Dag lieve schoonmoederMy Profile

    31 maart 2019 at 5:42 pm
  • Leave a Reply

    CommentLuv badge