Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Kenia
      • Marokko
      • Eswatini
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
      • Peru
  • Reistips
    • Reisinspiratie
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

België, Wandelroutes · 1 februari 2024

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu: 10 km natuurschoon!

Bij de prachtige Abij van Val-Dieu maakte ik een hele mooie wandeling van ongeveer 10 kilometer lang. Het glooiende landschap, met wonderschone vergezichten, oude dorpjes, idyllische landweggetjes en bijzonder fraaie wandelpaden zorgt er voor dat dit een hele fijne wandelroute is. Je begint en eindigt bij de Abdij, die je ook kunt bezoeken. In dit blog vertel ik alles over het wandelen rond Val-Dieu.

Val-Dieu (Vallei van God) heeft niet altijd zo geheten. Sterker nog: vroeger heette deze desolate omgeving ‘Vallei van de Duivel’. Tot de cisterciënzer monniken kwamen, er een klooster, voorspoed én vrede stichtten. Sindsdien is het een toegankelijke vallei waar je prachtig kunt wandelen.

Vallei van Val-Dieu

De afgelopen nacht heb ik in het fijne Blanckthys Hotel Voeren geslapen, op zo’n 10 kilometer afstand van de Abdij. Ik ben dus al vroeg op de ruime parkeerplaats, die nog nagenoeg leeg is. Sneakers wisselen voor wandelschoenen en dan gaat de wandeling beginnen!

Er zijn diverse gemarkeerde wandelroutes rond de Abdij van Val-Dieu, maar ik kies voor een route op de wandelapp Komoot.

Door het weiland

Direct tegenover de Abdij voert de wandelroute mij al een weiland in. Het heeft enorm veel geregend in de afgelopen dagen, dus al na een paar stappen zijn mijn wandelschoenen vies en blubberig. Ik probeer de droge stukken van het weiland op te zoeken en zo zigzag ik over de heuvelrug heen.

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu
Even terugkijken naar de Abdij

Ik kom dan bij een prachtig glooiend pad dwars door het volgende weiland. Het wandelspoor door het gras geeft aan waar ik naartoe moet. Dit is echt leuk wandelen! Door het gras banjer ik naar de andere kant waar de route via een smal asfaltweggetje vervolgt. Ik loop door een verlaten gehucht. Ongeveer bij het laatste huis slaat de route rechtsaf. Het lijkt even of ik het erf van mensen oploop, maar er blijkt een wandelpad langs het huis te lopen.

Abdij van Val-Dieu
Het spoor geeft duidelijk aan waar de wandelroute loopt!

Wandelpad of beek?

Dan wordt het pad wel héél uitdagend. Wat in de droge maanden ongetwijfeld een prachtig wandelpad is, is nu een stromend beekje geworden van alle regen die in de afgelopen tijd viel. De grond is zo zompig, dat ik zorgvuldig mijn voeten op stenen en graspollen moet plaatsen, om niet tot mijn enkels in de blubber te zakken. Het is vermoeiend lopen, maar ergens ook wel weer een belevenis.

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu
Bovenaan de heuvel is het pad nog begaanbaar, verderop werd het een stuk lastiger lopen.

Het is maar een stukje van 200 meter, maar het kost vrij veel tijd. En ik ben toch wel opgelucht als ik, zonder uit te glijden of echt weg te zakken, weer op een asfaltweggetje uitkom. De ‘Rue Bois de Mauhin’ is een smal weggetje zonder veel verkeer. Een stukje verderop verlaat de route het weggetje alweer en loop ik verder over een onverhard pad.

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu

De wandelroute inkorten

Ik loop nu door een prachtige omgeving. Een groen weiland, met een kabbelend beekje en de groene bossen om mij heen, schitterend! Maar helaas, na een stukje lopen komt de grootste tegenvaller van de wandelroute: je loopt nu een kilometer langs de grote, doorgaande ‘Route de Val-Dieu’. Ook hier rijdt niet zoveel verkeer, maar echt sfeervol lopen is het niet. Dat ligt niet aan de omgeving, want die is prachtig, maar het wandelen over een brede asfaltweg doet echt afbreuk aan deze, verder hele mooie, wandelroute.

Ben je wel een beetje klaar met het wandelen, dan zou je de wandelroute hier af kunnen korten. Blijf je de Route De Val-Dieu volgen, dan kom je vanzelf weer bij de Abdij van Val-Dieu uit. Je hebt dan ongeveer 5 kilometer gelopen.

Ik kies er echter voor om door te lopen want ik heb nog geen genoeg van dit mooie landschap!

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu

Uitzichtpunten

En ik ben blij dat ik doorgelopen ben want nu komt er een heel mooi stukje van deze wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu. Ik loop over een fraai landweggetje, tot ik ineens een prachtig zicht heb op de kerk van Saint-Jean Sart, het nabijgelegen dorp. Wat een mooi plaatje, dat kerktorentje boven de groene heuvels. Bij dit uitzichtpunt staat er een bankje, een prima plek om even uit te rusten.

Vanaf hier loopt er overigens ook een waanzinnig mooi wandelpaadje vanaf de route naar Saint-Jean-Sart, waarmee je ook een groot deel van de route af kunt snijden.

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu 2023
Uitzicht op het kerkje van Saint-Jean-Sart

Ook hier weersta ik de verleiding om een rondje af te snijden en loop ik verder. Een stukje verderop kom ik bij het uitzichtpunt van Knuppelstock. Een kleine detour door een weiland naar de stenen plaat, waarop alle highlights van de omgeving vermeld staan. Er naast ligt één van de vele observatiebunkers die je in deze regio tegenkomt, gebouwd ter verdediging van Luik.

Uitzicht Saint-Jean-Sars

Door het dorp Saint-Jean-Sart

Via verschillende weilanden, waar je met speciale wandelaarshekjes in- en uitloopt, slingert de route naar Saint-Jean-Sart. Ik geniet enorm van de schitterende uitzichten, hoewel er inmiddels ook af en toe een spat regen valt. Gelukkig heb ik een goede regenjas aan, maar jammer is het wel.

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu
Afdalen naar Saint-Jean-Sart

Even later kom ik in Saint-Jean-Sart. Het verbaast mij elke keer weer hoe verlaten de dorpen in de Belgische Ardennen toch zijn. Geen kinderen op straat (oké, in de regen zou ik als kind ook niet buiten spelen, maar ook met mooi weer zie je ze niet), niemand die aan huis of auto aan het klussen is, geen wandelaars op straat, geen buren die een praatje maken,…je vraagt je echt af of hier wel mensen wonen.

Kerk Saint-Jean-Sars

De kerk van Saint-Jean-Sart kan ik nu van dichterbij bekijken. Omdat ik niet zo gek veel tijd meer overheb (ik heb ’s middags een rondleiding in de Abdij geboekt), sla ik een bezoekje aan de Saint-Jean-Baptiste kerk over. Heb je tijd genoeg, dan zou ik zeker even binnenkijken in deze mooie kerk. Heel bijzonder ook de blauwgrijze leisteen waarmee de buitenkant afgewerkt is.

Vanaf Saint-Jean-Sart loop je terug naar de Abdij van Val-Dieu. Een stukje voor de Abdij kom je op een uitzichtpunt vanaf waar je prachtig op de Abdij uitkijkt. Daarna daal je het laatste stukje af en bereik je even later weer de parkeerplaats.

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu

Horeca

Over horeca onderweg kan ik vrij kort zijn: die is er niet… Zelfs in het dorp Saint-Jean-Sart is er geen restaurant of café te vinden. Zorg dus dat je zelf voldoende eten en drinken mee hebt voor tijdens het lopen.

Eenmaal terug bij de Abdij van Val-Dieu kun je heerlijk eten bij de Moulin du Val-Dieu. Deze voormalige molen behoorde ooit tot de bezittingen van de abdijbroeders, maar is nu een restaurant geworden. Met name de charcuterie- en kaasplatter kan ik aanraden!

Ook in de Abdij zelf vind je nog een klein zelfbedieningsrestaurant waar je wat kunt eten en/of drinken: ‘Le Casse-Croûte du Val-Dieu’. In de oude koeienstal zit je aan roodgeblokte tafelkleedjes. Verder is dit wel een eenvoudig adresje maar prima voor een drankje.

Moulin du Val-Dieu
Moulin du Val-Dieu

De Abdij van Val-Dieu bezoeken

Ik kan het zeker aanraden om je wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu te combineren met een rondleiding door de Abdij zelf. Er zijn alle weekenden en tijdens vakantieperiodes rondleidingen, ook in het Nederlands. Je krijgt dan de kans om een kijkje te nemen in de oude abdij en in de indrukwekkende abdijkerk. Daarna sluit je de rondleiding af met een bezoek aan de brouwerij, met natuurlijk een bierproeverij. Je krijgt diverse varianten van het Val-Dieu abdijbier te proeven, samen met een schaaltje bijpassende kaasblokjes.

Ik schreef dit uitgebreide blogartikel over een bezoek aan de Abdij van Val-Dieu.

Abdij van Val-Dieu
De prachtige abdijkerk

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu: Praktische tips

De wandelroute gaf 9,85 km op mijn klokje aan. Ik begon en eindigde op de parkeerplaats van de Abdij van Val-Dieu, direct naast het restaurant Moulin de Val-Dieu. Ik liep deze wandelroute eind december 2023.

De wandelroute in mijn Polar-account
De wandelroute in mijn Komoot-account

Deze wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu is niet heel uitdagend; hij stijgt en daalt wel regelmatig maar niet enorm zwaar. De wandelroute heeft zo’n 200 hoogtemeters.

Zorg wel voor goed schoeisel, zeker wanneer het in de afgelopen tijd veel geregend heeft. De route gaat regelmatig door weilanden en over bospaden, die best wel modderig kunnen zijn. Hoge wandelschoenen zijn dan wel heel prettig.

Wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu

Tip: Combineer deze wandelroute rond de Abdij van Val-Dieu met een bezoekje aan de prachtige Voerstreek.

Posted By: Anne · In: België, Wandelroutes

De Wicklow Mountains: Een roadtrip langs de mooiste plekken
Roadtrips in Nederland: Vijf mooie regio’s om te ontdekken

You’ll Also Love

Onbekende berggebieden om te hikenMooie, onbekendere berggebieden waar je kunt hiken
Beekbergerwoud wandelen VeluweHet Beekbergerwoud: Wandelen in een uniek natuurgebied
Wandelen in de Belgische ArdennenWandelen in de Belgische Ardennen: Praktische tips

Reacties

  1. Picpholio Nature Photography zegt

    11 februari 2024 om 7:16 pm

    Lijkt me een hele mooie wandeling, was er ooit al eens in de buurt, maar dat is enkele jaren geleden ondertussen. Bedankt voor de tip Anne.

    Beantwoorden
  2. jo de leeuw zegt

    2 juni 2024 om 7:36 pm

    T lijkt me n hele mooie route. Is er ook n gpx van de route??

    Beantwoorden
    • Anne zegt

      2 juni 2024 om 7:38 pm

      Zeker, je vindt deze onderin het blog, waar ik verwijs naar Polar en Komoot. In Komoot kun je de wandelroute downloaden. Mocht het niet lukken, mail mij dan even op info@ditisanne.nl , dan mail ik de gpx toe.

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

ditisanne.reisblog

🙋‍♀️ Anne | Blogger
✈️ Reizen & Wandelen
🏔️ Bergen • Natuur • Roadtrips
📝 Fijne reistips & routes
👇 Nieuwe blogs & inspiratie
🏡 Apeldoorn

🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒 Over twee ma 🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒Over twee maanden ga ik weer op safari, dit keer in Kenia. Mijn allereerste safari, jaren geleden in Zuid-Afrika, was niet in het Krugerpark, maar in het kleine Spioenkop natuurreservaat, vlakbij de prachtige Drakensbergen. In het Spioenkop reservaat kom je vooral giraffes, zebras en antilopes tegen. Er zitten ook witte neushoorns maar deze hebben wij helaas niet gezien.Wat een bezoek aan Spioenkop zo leuk maakt?🦁 Het natuurreservaat is niet zo bekend dus het is er heel rustig🚙 Je mag er gewoon zelf rondrijden zonder gids. Een goede auto is wel aanbevolen want de onverharde weg is nogal uitdagend 🫣🌳 Ik vond het er ook qua natuur erg mooi, met het spiegelgladde water van het stuwmeer op de achtergrond🐟 In het water van het stuwmeer kun je vissen op karpers en andere vissen🐆 Heb je het Krugerpark al bezocht, dan vind je Spioenkop misschien niet zo bijzonder. Maar omdat het onze eerste safari was, zaten we bij de eerste impala al met onze neuzen tegen het raam gedrukt! ⛺️ Leuk om te doen: je kunt ook kamperen in Spioenkop! In mijn nieuwste story deel ik de link naar mijn blogartikel over Spioenkop. Heb jij ooit van dit natuurreservaat gehoord?#spioenkop #drakensbergen #zuidafrika #reisinspiratie #zuidafrikatips
Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende maand voor de vierde keer een Spaanse stad. 🏰 Dit keer ga ik naar Sevilla, een stad die al jarenlang op mijn verlanglijstje staat! 💡Heb jij nog goede tips voor deze prachtige (tenminste, dat verwacht ik...) Spaanse stad? Deel ze hier onder in de reacties! 🙏🏻--#dtv #sevilla #reisblog #reisblogger #spanje
Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er b Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er bent! 💛 --#instaboost #growth #huaraz #peru #lagunaparon
Afgelopen week brachten we een heerlijke winterspo Afgelopen week brachten we een heerlijke wintersportvakantie door in de Dolomieten, onze vaste ski-bestemming. Op de heenweg maakten we een erg leuke tussenstop in Innsbruck, waar we de @bergiselschanze bezochten. Deze indrukwekkende skischans kun je namelijk ook bezoeken als er geen wedstrijden zijn en het was echt verrassend leuk! We hebben wel twee uur rondgelopen en van het waanzinnig mooie uitzicht op Innsbruck genoten. In mijn nieuwste blogartikel vertel ik je er alles over en lees je waarom je een bezoek aan de Bergisel Skischans op je lijstje moet zetten! 👉 Ga naar DitisAnne.nl of klik op de link in mijn bio. Het artikel over de Bergisel skischans zie je als eerste staan.⛷️#bergiselschanze #innsbruck #skispringen #oostenrijk #bergisel ⛷️💙 Ik mocht de schans bezoeken op uitnodiging van @visitinnsbruck
Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Do Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Dolomieten. We hebben zowel strakblauwe lucht als zware sneeuwbuien en mist gehad, maar gelukkig meestal redelijk goed zicht zodat we prima konden skiën. Het was even schrikken op de eerste dag: met hoge snelheid op een vrij simpele blauwe piste 🫣 hapte mijn ski ineens in een sneeuwhoop en sloeg ik een paar keer over de kop. Met een behoorlijk gekneusde schouder was het de rest van de week (en nog steeds) wel pijn lijden en vooral erg spannend om niet nóg een keer te vallen. Desondanks heerlijke skidagen gehad, mooie tochten gemaakt, genoten van de waanzinnig mooie natuur en van veel gezelligheid op de piste. En altijd weer een heel fijn adres waar we verblijven bij @garniraetia , pal aan de piste naast de Col Alt-lift. Onze kamer voor volgend jaar is alweer geboekt! 💪--#dolomites #dolomitisuperski #altabadia #garniraetia #wintersport
Pure happiness 💙 - - #mountainlover #sassongher #a Pure happiness 💙--#mountainlover #sassongher #altabadia #dolomites #corvara --@alta_badia_official @garniraetia
IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi ver IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi verrà aiuto. Il mio aiuto verrà dal Signore Che ha fatto il cielo e la terra. (Salmi 121: 1-2)--#psalm121 #mountainlover #sellamassief #altabadia #snow
✅️ Dolomites ✅️ Slopes ✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coa ✅️ Dolomites✅️ Slopes✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coated trees✅️ Good company✅️ Blue sky💚 Happy me!--#dolomites #skigirl #dolomieten #lacrusc #altabadia @alta_badia_official @my.dolomiti
Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie arc Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie architectonische hoogstandje van Zaha Hadid: de Bergisel skischans waar skiërs met 90 km per uur door de lucht suizen om zo'n 140 meter verderop neer te komen. ⛷️Niet mijn sport 😮🫣 maar wel ongelofelijk gaaf om bovenop de toren te staan. Het uitzicht over Innsbruck en de omliggende bergen maar ook om de skischans zo van dichtbij te zien, is echt zo de moeite waard. Dus ben je in (de buurt van) Innsbruck, sla deze unieke combinatie van sport en architectuur niet over. Ps. In het panoramarestaurant bovenin de toren hebben ze een fantastische "Bergiseltorte": alleen die al mag je niet missen! 🍰--#visitinnsbruck #bergiselschanze #innsbruck #skispringen #bergisel
Volg op Instagram

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • Rondreis Kenia van twee weken: Onvergetelijk avontuur!

    Rondreis Kenia van twee weken: Onvergetelijk avontuur!

    10 mei 2026
  • Huacachina: Sandboarden in de duinen van Peru

    Huacachina: Sandboarden in de duinen van Peru

    8 april 2026
  • Zeven leuke eilanden waar je prachtig kunt roadtrippen

    Zeven leuke eilanden waar je prachtig kunt roadtrippen

    1 april 2026
  • Een korte stedentrip: Vijf leuke kleinere Europese steden

    Een korte stedentrip: Vijf leuke kleinere Europese steden

    30 maart 2026
  • Ontspannen op reis: Tips voor een goede voorbereiding

    Ontspannen op reis: Tips voor een goede voorbereiding

    17 maart 2026

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2026 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue