Het meest noordelijke stukje kust van Frankrijk, wordt de Opaalkust genoemd. Net onder Calais vind je uitgestrekte stranden, witte krijtrotsen, oude vissersdorpjes en stijlvolle badplaatsen met belle epoque-villa’s. Maar ook liefhebbers van geschiedenis komen hier aan hun trekken want zowel de Eerste als de Tweede Wereldoorlog heeft hier sporen achtergelaten. Ik neem je mee naar de Franse Opaalkust en geef je maar liefst 30 tips voor deze verrassend leuke regio!
Mijn uitvalsbasis is het slaperige kustplaatsje Equihen-Plage, waar ik in één van de grappige ‘Quilles en l’air’ verblijf. ‘Kiel in de lucht’ is de letterlijke vertaling en het zijn inderdaad kleine omgekeerde bootjes. Verderop in dit blog vertel ik meer over deze leuke accommodatie.

Waarom ik de Opaalkust zo’n fijne bestemming vind? Het is de combinatie van heel veel dingen. Allereerst de wonderschone natuur, met kliffen die recht uit zee oprijzen, slingerende kustpaden en prachtige duingebieden. Het is de glans van de grandeur van vroeger, die nog steeds terug te vinden is in de chique strandvilla’s in de badplaatsen. Maar ook de eenvoudige cottages in de kleine vissersdorpen, met de rode daken en de lichtblauwe luiken.

Het is de zee, die nooit ver weg is en het leven hier aan de kust bepaalt. De verse, lokale gerechten die recht vanuit de zee of het land op je bord belanden: van ’terrine de campagne’ tot aan mosselen en oesters die hier uit de zee komen. En wat bij mij favoriet is in Frankrijk: het gebruik van de allermooiste fonts op naamborden, uithangborden en gevels.

De uitgestrekte stranden die breed zijn en zó ver als je maar kunt kijken. De oorlogshistorie die het hele leven en de omgeving doorspekt: de talloze bunkers langs de kust, de militaire begraafplaatsen, de aanwezigheid van Napoleon. Dat alles bij elkaar maakt het tot een unieke bestemming, nog niet verpest door het massatoerisme. Hier vind je het pure, eenvoudige leven van een authentieke Franse plattelandsregio aan de kust. En deze prachtige regio is een bezoek meer dan waard!

De mooiste natuur langs de Opaalkust
Er zijn prachtige plekjes te vinden langs de kust en in het binnenland. Je bent snel geneigd om alleen naar de kust te kijken maar ook het binnenland heeft hele mooie stukken. In mei bloeit het gele koolzaad overal op de velden wat het land tot een fleurig geheel maakt.
1. Cap Blanc Nez
Dit is misschien wel dé bekendste bezienswaardigheid van de Opaalkust. De witte krijtrotsen van Cap Blanc Nez vind je niet zo ver onder Calais. Vanaf de parkeerplaats loop je naar de obelisk die boven op de rotsen staat. Je hebt een fantastisch uitzicht over de omgeving en bij goed weer kun je zelfs de krijtrotsen van Dover, aan de overkant van Het Kanaal, zien liggen.

Loop ook zeker naar het strand van Cap Blanc Nez, want hier kun je de krijtrotsen van dichtbij bekijken en zie je ze pas goed. Daarvoor kun je ook deze parkeerplaats gebruiken: het pad ‘Rue de la Mer’ voert je eerst naar het strand en daarna kun je omhoog lopen naar de obelisk.

2. Cap Griz Nez
Iets zuidelijker vind je de donkere tegenhanger van Cap Blanc Nez: de grijze kliffen van Cap Griz Nez. Persoonlijk vind ik deze kliffen wat minder mooi, maar vanaf hier kun je wel mooi Cap Blanc Nez zien liggen. Vanaf de parkeerplaats leiden wandelpaden naar verschillende uitzichtpunten en je kunt ook helemaal afdalen naar het strandje van Cap Griz Nez (waar je overigens ook met de auto kunt komen).
Als je boven op de kliffen loopt, zie je de kliffen zelf uiteraard niet, maar het uitzicht vanaf hier is wel heel mooi.

3. Dunes de la Slack
Dit is een mooi, maar drukbezocht duingebied dat tussen Wimereux en Ambleteuse in ligt. Het gebied wordt doorsneden door de drukke D940 maar aan beide zijden vind je fraaie natuur.
Je kunt er prachtig wandelen en je vindt er een schitterend strand. Ook in dit gebied liggen oude bunkers uit de Tweede Wereldoorlog.

4. Dunes du Mont Saint-Frieux
Nog een prachtig natuurgebied, iets ongerepter dan het voornoemde duingebied. Je vindt er mooie wandelpaden door de duinen en ook hier liggen prachtige stranden bij het gebied. Plage Dannes is een mooi strand dat hier aan de kust ligt.
5. Baie de la Canche – La Touquet-Paris-Plage
Dit vond ik één van de mooiste plekken langs de Opaalkust: de baai van La Canche. Tijdens eb valt de baai droog en zie je in de verte zeehondjes zonnen op de drooggevallen zandbanken.
Via een mooi gravelpad en een vlonderpad kom je bij de uitkijktoren vanaf waar je echt een fantastisch uitzicht over de prachtige omgeving hebt. Je zou vanaf daar nog verder kunnen lopen naar het mooie strand.

Wees wel voorzichtig: in de baai zelf bevindt zich ook drijfzand wat gevaarlijk kan zijn. Er komen hier vaker mensen vast te zitten in de modder, die er vervolgens met een helikopter uitgetrokken moeten worden. In dit nieuwsbericht zie je een video van zo’n reddingsoperatie. Kortom, neem de waarschuwingsborden serieus en kijk uit waar je loopt.

6. Baie d’Authie – Berck sur Mer
Nog een baai die droog komt te liggen én ook met zeehonden. En in de Baie d’Authie liggen de zeehonden ook nog eens vlak voor de kust dus daar kun je ze goed zien liggen. Plan je bezoek aan Baie d’Authie dus tijdens eb want dit is echt leuk om te zien.
Je kunt hier volop rondlopen en je vindt er ook een schitterend strand. Een mooie plek om te bezoeken!

7. Vallee de la Course
Kies voor de terugweg voor een prachtige route door het binnenland om weer noordwaarts te rijden. De Vallee de la Course is een prachtig gebied met kleine dorpjes, kabbelende riviertjes, een oude watermolen en veel mooie, groene natuur. Als je de D127 tussen Estrééles en Desvres helemaal af rijdt, kom je langs veel mooie plekken.

De leukste steden en dorpen van de Opaalkust
Niet alleen de natuur van de Opaalkust is prachtig, maar je vindt er ook veel leuke en diverse steden en dorpen. Met Boulogne-sur-Mer heeft de regio een grote en gezellige stad in huis, maar langs de kust vind je nog veel meer charmante vissersdorpjes en historische badplaatsen.
8. Boulogne-sur-Mer
Boulogne-sur-Mer is de belangrijkste vissershaven van Frankrijk, maar de stad heeft ook een oud en gezellig centrum. Eigenlijk is het centrum in twee delen opgesplitst. In het hoogste deel van de stad vind je de oude ommuurde stad, waar je het kasteel, de basiliek en het belfort van de stad vindt. Iets lager gelegen ligt het officiële ‘centre de ville’ rond het gezellige Place Dalton.
Stadsmuur en kasteel
Leuk om te doen is een rondwandeling over de ‘remparts’: de stadsmuur van Boulogne-sur-Mer. Vanaf hier heb je een prachtig uitzicht over de stad en het is een fijne wandeling. Het kasteel van Boulogne kom je dan vanzelf tegen: dit is nu een museum met historische voorwerpen. Ik heb een bezoek aan het museum overgeslagen maar wel even op de binnenplaats rondgekeken.

Belfort, basiliek en keizerlijk paleis
Het Belfort van Boulogne is het oudste gebouw van de stad. De 47 meter hoge toren kun je beklimmen voor een fantastisch uitzicht over de stad en de omgeving. En natuurlijk kun je ook de Basiliek van Boulogne-sur-Mer niet overslaan, want dit indrukwekkende bouwwerk zie je niet over het hoofd. Heel interessant is de crypte onder de kerk, waar je honderden relikwieën, fraaie muurschilderingen en andere oude voorwerpen kunt bekijken.

Boulogne-sur-Mer heeft ook een ‘Palais Imperial’: een keizerlijk paleis. Napoleon Bonaparte heeft dit gebouw een paar keer bezocht toen hij zijn kamp bij Boulogne-sur-Mer opsloeg en deze bezoekjes zijn al voldoende om het gebouw deze eretitel te geven. In het paleis vind je nu een tentoonstelling in playmobil die de geschiedenis vertolkt.

Het strand van Boulogne-sur-Mer en Nausicaa
Boulogne-sur-Mer heeft ook een prachtig zandstrand waar je op een zonnige zomerse dag heerlijk kunt zwemmen. Ook kun je hier op het strand strandzeilen: je racet dan in een karretje met een groot windzeil er boven over het strand. Een populaire sport die haar basis vindt aan de Opaalkust en dus ook in Boulogne-sur-Mer volop beoefend wordt.
Aan het strand ligt ook het grootste aquarium van Europa: Nausicaá. Je kunt hier meer dan 58.000 dieren bekijken waaronder haaien, kwallen, zeeleeuwen, koraalriffen en nog veel meer. Het kan er wel erg druk zijn, vooral in de schoolvakanties.
Ik schreef ook dit uitgebreide blogartikel over Boulogne-sur-Mer!

9. Wissant
Nog een kleine badplaats aan de Opaalkust, die ik helaas over moest slaan door tijdgebrek, maar wat wel een leuk plaatsje lijkt te zijn: Wissant. Ook Wissant is van oorsprong een vissersdorpje, net als Audresselles. Heel mooi gelegen tussen Cap Griz Nez en Cap Blanc Nez in, met een lange promenade aan de kust. Ook hier vind je weer mooie strandvilla’s. Aan de westkant van Wissant ligt het prachtige Plage du Chatelet, vanaf waar je een schitterend uitzicht op Cap Blanc Nez hebt.
Bezoek Wissant op een woensdagochtend om de gezellige markt bij te wonen. Je vindt er kraampjes met verse groenten en fruit en andere producten. In de zomermaanden is er ook op vrijdagavond een markt met lokale producten.

10. Audresselles
Ik ben als een blok gevallen voor Audresselles! Hoewel dit voormalige vissersdorpje maar klein is, en er misschien niet zo gek veel te beleven valt, vond ik het er fantastisch! De typische, fotogenieke cottages met rode daken en blauwe huizen vind je hier volop en je hebt er een prachtig uitzicht op de kust tot, heel in de verte, Cap Griz Nez.
Als je door het dorp loopt, vind je overal interessante informatieborden die over de rijke historie van Audresselles vertellen. Audresselles heeft geen zandstrand maar wel grote rotsblokken waar je bij eb overheen kunt lopen.
Echt een pareltje aan de Opaalkust!

11. Wimereux
Net boven Boulogne-sur-Mer ligt het badplaatsje Wimereux. Een heel gezellig en levendig plaatsje. In de buurt van de boulevard vind je de kenmerkende Belle Epoque-villa’s die je meer tegenkomt in de badplaatsen aan de Opaalkust. Hier kwamen de rijke Parijzenaars en de welgestelde Engelsen vakantie vieren en zo verrezen hier de fraaie strandvilla’s die enorm fotogeniek zijn. Je kunt heerlijk flaneren over de brede promenade ‘la digue’ waar in het voorjaar en de zomer rijen met witblauwe badhokjes voor de chique strandvilla’s staan. De meeste winkeltjes van Wimereux vind je juist niet aan de kust, maar langs de doorgaande D940.

12. Hardelot
Hardelot is ook een populaire badplaats, al hebben ze ook hier een beetje de boot gemist qua architectuur. Loop echter even langs de Place Louis Marie Cordonnier voor echte pareltjes van Belle Epoque-villa’s: wat een schitterende huizen staan hier! Het fleurige parkje voor de deur maakt het plaatje bijna compleet, ware het niet dat de villa’s op de afzichtelijke betonnen flats uitkijken.

Hardelot is één van de plekken waar het strandzeilen al sinds 1910 beoefend wordt. Het brede en langgerekte strand leent zich er dan ook echt voor; beter dan het veel kleinere strand van Boulogne-sur-Mer. Leuk om hier eens uit te proberen!
Ben je wel uitgekeken op het strand, dan kun je altijd nog het mooie Château d’Hardelot bezoeken. Niet alleen voor het kasteel maar vooral vanwege de prachtige omgeving waar je lekker kunt wandelen.
13. Le Touquet-Paris-Plage
De toevoeging ‘Paris-Plage’ zegt al genoeg: Le Touquet presenteerde zich begin vorige eeuw als dé strandbestemming voor de Parijzenaren. Die bouwden ook in dit stadje de fraaie strandvilla’s en nog steeds heeft Le Touquet iets mondains. Dat viel mij vooral op toen ik met de auto het stadje binnenreed. De straten heten hier ‘avenues’ en zijn breed en ruim opgezet, met grote, chique huizen en veel groen.

Het centrum van Le Touquet vond ik heel gezellig, met kleine winkeltjes waar je verse en lokale producten koopt. Ik had verwacht dat er markt zou zijn in de fraaie overdekte Le Marché Couvert, maar op de maandagochtend dat ik er was, was er niets te zien. Maar het marktgebouw alleen is al bijzonder!

Helaas is de boulevard van Le Touquet ontsierd door lelijke hoogbouw en een grote parkeerplaats dus daarvoor hoef je niet meer naar dit plaatsje te gaan. Jammer!
14. Stella Plage
Kies in plaats daarvan liever voor het iets zuidelijker gelegen stadje Stella Plage. Dit kleine badplaatsje heeft weliswaar qua plaats niet zoveel te bieden, maar wel weer een schitterend, breed strand. Extra leuk zijn de gekleurde badhokjes die je hier op het strand vindt.
Ik was hier op een maandag begin mei en dan is bijna alles gesloten. In het hoogseizoen verwacht ik echter dat Stella Plage wel een gezellig badplaatsje is en ideaal voor een dagje strand.

15. Montreuil-sur-Mer
Een heel charmant oud vestingstadje in het binnenland van de Opaalkust, alhoewel de naam anders doet vermoeden. Vroeger was Montreuil echter een belangrijke haven en was het ook militair en strategisch een bekende plaats. De restanten van de oude citadel en de indrukwekkende stadsmuren herinneren daar nog aan. De rivier Canche, die naar Montreuil leidde, is door de eeuwen heen verzand en zo verloor Montreuil haar functie.
Tegenwoordig is Montreuil-sur-Mer een gezellig plaatsje met pittoreske straatjes en fraaie doorkijkjes. Maak zeker een wandeling over de stadsmuren waarbij je een prachtig uitzicht over de groene omgeving hebt. Je kunt de citadel bezoeken en de kazematten in.

Loop zeker ook door het prachtige straatje ‘Rue du Clape en Bas’. Hoewel dit ook op de borden in het stadje aangegeven staat als ‘rue pittoresque’, staat het helaas vol geparkeerd met auto’s. Wellicht dat dit in het hoogseizoen anders is?
Ook Montreuil bezocht ik op een maandag begin mei, en het is toch wel jammer dat er dan ontzettend veel gesloten is. Terrassen zijn gesloten, winkels zijn dicht en dat zorgt ervoor dat het stadje een wat doodse uitstraling heeft. We moeten dus eens terugkomen in de zomermaanden!

Musea en historische plekken aan de Opaalkust
Ook voor de liefhebber van cultuur en geschiedenis is er volop te zien en te doen. De Opaalkust maakte in de Tweede Wereldoorlog deel uit van de Atlantikwall: een linie van forten om een eventuele aanval vanuit Engeland af te slaan. De forten rond Cap Blanc Nez hadden zowel een verdedigende als een aanvallende functie: vanuit hier konden ze ook Engeland beschieten.

Er zijn zóveel musea, bunkers, forten en andere bouwwerken bewaard gebleven aan de Opaalkust, dat het teveel wordt om ze allemaal op te noemen. Ik pik er dus een paar uit.
16. Batterie Todt – Musée du Mur de L’Atlantique
Batterie Todt is gevestigd in een kustbatterij vlakbij het dorpje Audinghen. Vanuit hier kon Engeland beschoten worden. In het museum wordt er uitgebreid verteld over de strijd tussen de Duitsers en de Engelsen en hoe Batterie Todt uiteindelijk in september 1944 door de Canadezen veroverd werd. Over drie verdiepingen verdeeld wordt er uitgelegd hoe het leven in de bunker eruit zag, wordt er over D-Day verteld en nog veel meer. Je ziet er nog kanonnen staan en andere materialen uit de oorlog die overgebleven zijn.
Het is een privaat museum en ontvangt geen subsidie van de Franse overheid, maar desondanks is het een indrukwekkend en goed onderhouden museum.

17. Musee 39-45 in Ambleteuse
In Ambleteuse vind je ook een klein, maar mooi privaat museum over de Tweede Wereldoorlog. Met prachtige diorama’s worden de verschillende uniformen, wapens en andere attributen tentoongesteld. Buiten vind je nog wat tanks en andere materialen. In een kleine zaal kun je een film van ca. dertig minuten bekijken (Engels ondertiteld).
Musée 39-45, 2 Rue des Garennes, 62164 Ambleteuse, Frankrijk
18. Colonne de la Grande Armée
We gaan iets verder terug in de tijd: naar Napoleon! In 1803 besloot de kleine Franse generaal dat hij Engeland wel wilde veroveren. Hij sloeg zijn kamp op bij Boulogne-sur-Mer en haalde er 120.000 soldaten naartoe die er twee jaar zullen blijven. In 1804 wordt er een grote decoratieceremonie gehouden om de soldaten een hart onder de riem te steken. Dat lukt aardig: de soldaten besluiten een deel van hun loon in te leveren om zo deze hoge zuil te bekostigen. De originele zuil heeft Napoleon als keizer op de top, die dreigend richting Engeland kijkt.
In september 1944 werd de oorspronkelijke zuil zwaar beschadigd tijdens de gevechten om Boulogne-sur-Mer. In 1962 werd er dus een nieuw standbeeld geplaatst: ditmaal met Napoleon als korporaal afgebeeld én met de rug naar Engeland…
Je kunt de zuil beklimmen voor een fantastisch uitzicht over Boulogne-sur-Mer en omgeving. Je moet dan wel 263 treden omhoog klimmen én je moet vooral geluk hebben met de openingstijden: de zuil is namelijk niet zo vaak geopend. In de zomermaanden van woensdag tot zondag; daarbuiten alleen op vrijdag t/m zondag, en dan ook nog maar een paar uur per dag. Check dus van tevoren goed de openingstijden op de website voor je er naartoe gaat.
Colonne de la Grande Armée, Rue Napoléon, 62126 Wimille, Frankrijk

19. Fort d’Ambleteuse
Leuk om te bezoeken: het oude fort op het strand van Ambleteuse. Ambleteuse is historisch gezien een belangrijke plek. Van 1347 tot 1558 is dit deel in handen van de Engelsen en de Britse koning Hendrik VIII laat dan ook wat verdedigingswerken bouwen in de regio, waaronder een citadel in Ambleteuse.

Honderd jaar nadat de regio weer van de Fransen is, bezoekt Lodewijk XIV Ambleteuse en vindt het wel een mooie plek voor een grote oorlogshaven. Er wordt een fort gebouwd om de haven te verdedigen. In de eeuwen er na maakt Napoleon er dankbaar gebruik van en had hij nog veel grootsere plannen dan Lodewijk voor deze plek, maar het lukt niet om deze tot uitvoering te brengen. In de Tweede Wereldoorlog wordt het fort onderdeel van de Atlantikwall.
Het fort en nog wat overblijfselen van de haven van Lodewijk XIV zijn overgebleven. Het fort kun je nu bezoeken en binnen vind je een tentoonstelling over de geschiedenis. Veel is in het Frans, maar je krijgt bij je ticket ook een Nederlandstalige gids mee waar uitgebreid over de geschiedenis en over het fort verteld wordt. Het is het enige zeefort ten noorden van Cherbourg dat nog overeind staat en daarmee een uniek bouwwerk.

20. Het graf van John McCrae
“In Flanders fields the poppies blow, Between the crosses, row on row, That mark our place; and in the sky
The larks, still bravely singing, fly, Scarce heard amid the guns below.”
De Canadese militaire arts John McCrae schreef in 1915 tijdens de Eerste Wereldoorlog het gedicht ‘In Flanders Fields’ toen hij in de regio Ieper gelegerd was. Dankzij dit beroemde gedicht zijn de klaprozen hét symbool geworden voor de Eerste Wereldoorlog.
In 1918 was McCrae in Boulogne-sur-Mer gelegerd toen hij overleed aan een longontsteking. Hij werd begraven op de kleine begraafplaats van Wimereux. De helft van deze begraafplaats is voor de dorpelingen; de andere helft militaire begraafplaats. Het was even zoeken voor ik het graf van deze beroemde dichter vond: alleen een Canadees vlaggetje in de grond geprikt wees mij de weg naar het juiste graf. Waar in Ieper busladingen mensen rondrijden langs de militaire begraafplaatsen was er hier helemaal niemand en zo te zien wordt het graf van McCrae ook niet heel vaak bezocht. Toch bijzonder om er even stilgestaan te hebben.
Cimetière de Wimereux, 37B Rue René Cassin, 62930 Wimereux, Frankrijk

Wandelen aan de Opaalkust
De Opaalkust leent zich uitstekend voor het maken van prachtige wandelroutes. Omdat tijdens mijn verblijf het weer een tikkeltje tegenviel én ik toch keuzes moest maken, hebben we helaas niet zo gek veel wandelingen gemaakt, maar ik had al wel vast een paar prachtige routes uitgezocht, die ik dan ook graag met je deel!
21. Kustwandeling Equihen-Plage naar de vuurtoren van Portel
Dit is een schitterende route die ik echt aan kan raden. Je vertrekt vanaf de parkeerplaats van Plage Crique de la Crevasse. Tip: haal bij het bakkertje in Equihen-Plage een paar lekkere broodjes voor een picknick op het mooie strandje.
Vanaf hier leidt een mooi kustpad je langs de ruige kust ten noorden van Equihen-Plage. Blijf dit pad helemaal volgen. Je passeert een eind verderop het mooie strandje Plage de Ningles. In mei bloeien hier de felgekleurde gele koolzaadbloemetjes volop, prachtig!

Als je het pad nog verder doorloopt, kom je uiteindelijk uit bij Phare d’Alprech: de vuurtoren van Le Portel. De toren zelf staat er nog (niet zo’n fraai exemplaar helaas), maar de uitgebreide gebouwen die er ooit bij waren, zijn vervallen tot een ruïne. Er staat een informatiebord dat je vertelt over wat hier allemaal stond. Naast het vuurtorengebouw ligt ook nog een Atlantikwall-bunker. Het uitzicht vanaf hier over de kust is prachtig!

22. Wandelen bij de Dunes de la Slack
Deze wandelroute door de Dunes de la Slack had ik vooraf uitgezocht om te lopen, maar helaas niet aan toegekomen. Mocht je een relatief eenvoudige, niet al te lange wandeling willen maken in dit mooie natuurgebied, dan zou deze 4,6 kilometer lange route een aanrader zijn.
Andere daguitstapjes vanuit de Opaalkust
Heb je de meeste bezienswaardigheden aan de Opaalkust wel gezien en zoek je nog een leuke bestemming voor een daguitstap?
23. Met de veerboot naar Dover
Het klinkt misschien gek, maar Dover is zeker een aanrader om te bezoeken. Met de veerboot kun je van Calais oversteken naar Dover, waar je ook prachtige krijtrotsen vindt. Bovendien kun je daar het schitterende Dover Castle bezoeken. De Engelsen zijn een stuk beter in oorlogsmusea maken dan de Fransen en Dover Castle is dan ook een indrukwekkend museum. Je loopt door de kazematten terwijl de lampen knipperen tijdens een ‘bominslag’, je hoort de gewonden kreunen… Tickets zijn helaas niet goedkoop maar ik vond het wel de moeite waard.
Let op: per april 2025 heb je voor het Verenigd Koninkrijk een ETA nodig: een visum dat je online via de officiële site van het VK aan kunt vragen.

24. Een dagje Lille
Het is een stukje rijden maar Lille is een erg leuke stad om te bezoeken. Het historische centrum is prachtig en je vindt er interessante musea, een oude citadel en leuke adresjes om te eten en te drinken. Zeker leuk om als daguitstapje vanuit de Opaalkust te doen.
Leuke adresjes om te eten en te drinken
Omdat ik, zoals gezegd, in het voorseizoen aan de Opaalkust was, waren helaas veel restaurants en cafés gesloten. Maar onderstaande adresjes waren open en kan ik aanraden!
25. Restaurant La Base Nord
Dit is echt de allermooiste hotspot die ik tegengekomen ben. Bij de Baie de la Canche vind je dit toffe restaurant, met een groot terras met uitzicht op de baai en de zonnende zeehonden. Je kunt er prima eten en ook binnen is het er erg gezellig. Zeker een aanrader!
De kaart is gevarieerd en best uitgebreid. Ik nam een lokale specialiteit vooraf: de terrine Campagne: een wat grove boerenpaté die in deze regio in elk restaurant wel op de menukaart staat. Als hoofdgerecht koos ik de bavette, die ook prima smaakte. Een leuk plekje om te eten!
Restaurant La Base Nord, 1 Av. Jean Ruet, 62520 Le Touquet-Paris-Plage, Frankrijk

26. L’Auberge d’Inxent
In de prachtige Vallee de la Course vind je deze oude herberg. Eentje met veel historie want in deze herberg sprak de Britse koning Edward VIII af met Wallis Simpson, voordat hij met haar in het huwelijk trad en daarvoor afstand moest doen van de troon. Hier op het Franse platteland konden ze anoniem tijd met elkaar doorbrengen en ik moet zeggen dat ze daarvoor een prachtig plekje hebben uitgezocht!
Dit is misschien wel het mooiste stukje van de Vallee de la Course. Binnen oogt het wellicht een tikje gedateerd maar dat past ook wel weer bij zo’n historische plek als dit.
Er wordt volop met lokale producten gewerkt: vis uit Boulogne-sur-Mer, forel en chocolade uit het vlakbijgelegen Beussent en escargots uit Campagne-les-Hesdin. Een leuke plek om te eten!
Auberge d’Inxent, La vallée de la course, 318 Rue de la Vallée, 62170 Inxent, Frankrijk

27. Le Grand Café, Hardelot
Ik heb hier een avond gegeten en ben daar erg tevreden over. De ‘steak tartare Italien’ was uitstekend klaargemaakt en ook de créme brulee die ik na afloop nam, was perfect van smaak. Het is misschien niet de meest hippe tent, maar echt hippe tenten vind je ook niet zo snel in deze regio. Daarom kan ik Le Grand Café van harte aanraden, ook omdat de bediening erg vriendelijk is. Probeer een plekje in de serre te krijgen voor uitzicht op het Place de Bournonville.
Le Grand Café, 2 Pl. de Bournonville, 62152 Neufchâtel-Hardelot, Frankrijk
28. Friterie 901 Equihen-Plage
Een snackbar als aanbeveling in een blog? Ja, deze leuke ‘friterie’ kan ik zeker aanraden. De hamburgers die ze maken zijn verrassend goed van kwaliteit.
Het kleine terrasje bij de friterie (met glazen ramen tegen de wind) biedt een fantastisch uitzicht over het uitgestrekte strand van Equihen-Plage en Het Kanaal. Het is de perfecte plek om een patatje te eten bij zonsondergang. Er is ook een ijszaakje en een barretje met bier van de tap bij. Een grappig plekje en prima eten!
Friterie 901 Equihen-Plage, 113 Rue Charles Cazin, 62224 Équihen-Plage, Frankrijk

29. Accommodatie aan de Opaalkust: Camping La Falaise
Ik vertelde al iets over het enorm leuke huisje waar ik overnachtte aan de Opaalkust. Op gemeentecamping La Falaise in Equihen-Plage vind je deze grappige vakantiehuisjes ‘Quilles en l’Air’. Het lijken net omgekeerde bootjes. Niet alleen zijn de huisjes erg leuk (hoewel binnen wel wat gedateerd), ook is de locatie fantastisch. Je kijkt uit over Het Kanaal, ziet in de verte de grote zeetankers langsvaren op weg naar Rotterdam en Antwerpen, je loopt in een paar minuten naar het strand én je kunt vanaf hier een schitterende zonsondergang zien.

Camping La Falaise vind ik ook een prettige camping. Er is een zwembad (binnen- en buitengedeelte) bij en de camping is heel rustig. Ik kreeg de indruk dat er veel huisjes in eigen beheer zijn: veel stacaravans hebben tuintjes, mooi aangelegde paadjes en andere versieringen rondom.
De ‘Quilles en l’Air’ zijn wel wat krap: ik verbleef met onze hond samen in een 5-persoonshuisje en ik zou daar voor geen goud met vier of vijf personen willen zijn. Ben je met meer dan twee personen, dan kun je beter een mooie stacaravan op deze camping boeken. Klik hier om een stacaravan te boeken bij Camping La Falaise.

30. Hôtel De Wimereux
Liever in een mooi en betaalbaar hotel aan de Opaalkust? Dan kan ik Hôtel De Wimereux aanbevelen. Dit fijne 3* hotel ligt in het gezellige stadje Wimereux. In een paar minuten wandel je naar de zee en je loopt zo het leuke centrum van Wimereux in. De grotere stad Boulogne-sur-Mer is vlakbij en ook rijd je in een mum van tijd naar de mooiste plekken langs de Opaalkust.
Het hotel is in een mooie strandvilla gevestigd en dat geeft toch wel een extra sfeertje aan je verblijf. Bij het hotel is ook een restaurant waar je prima kunt eten. Een fijne accommodatie aan de Opaalkust!

Leuke tip Anne, ik heb de bezienswaardigheden die je noemt én de camping in onze wishlsit gezet!
Ziet er super leuk uit.
Leuke en vooral mooie foto’s.
Ik wil al jaren naar de opaalkust. Vooral Cap Blanc Nez en Cap Griz nez staan al lang bovenaan mijn lijstje. Ideaal dus dat ik deze info hier in jou blog vond. Voor ons is het ook een heel stuk dichter. Het moet er echt eens van komen. Bedankt voor de tip.
Leuk! Ik wil zelf ook graag weer eens die kant op want het is al zo lang geleden. Hoog tijd om eens wat nieuwe foto’s te maken. 🙂
Ziet er me een leuke bestemming uit met kids! … Ik kan ondertussen de mtb meenemen ?