Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Marokko
      • Swaziland
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
      • Peru
  • Reistips
    • Reisinspiratie
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

Italië · 1 augustus 2022

Certaldo Alto: Bezienswaardigheden, hotspots, accommodaties en leuke uitstapjes

Certaldo Alto is een schilderachtig stadje in Toscane dat prachtig bovenop een heuvel ligt. Hoewel het een schitterend stadje is, ontbreekt het in diverse reisgidsen. Het is lang niet zo bekend als San Gimignano of Volterra dus massatoerisme kom je hier niet zo snel tegen. En dat, terwijl Certaldo Alto zeker de moeite waard is om te bezoeken. Wat kun je hier doen en wat zijn fijne hotspots?

Nee, voor Certaldo Alto hoef je geen twee dagen uit te trekken. Het middeleeuwse stadje bestaat vooral uit één hoofdstraat met aan weerszijden smalle steegjes en weggetjes. Maar toch is het stadje zo mooi dat het zeker een aanrader is om te bezoeken.

Certaldo Alto
Certaldo Alto is prachtig gelegen, boven op een heuvel.

Bereikbaarheid en parkeren Certaldo Alto

Om Certaldo Alto te bereiken, parkeer je in het lagergelegen Certaldo Basso. Een tandradbaantje brengt je in een mum van tijd boven op de heuvel. Echte sportievelingen wandelen natuurlijk naar boven!

Je kunt makkelijk (en gratis) parkeren op parkeerplaats Funicolare. Vanaf deze parkeerplaats loop je in 5-10 minuutjes naar het Piazza Boccaccio, vanaf waar de tandradbaan (funicolare) vertrekt. Overigens kun je ook op het Piazza Boccaccio parkeren maar dat is een betaalde parkeerplaats.

Voor € 1,50 heb je een retourticket voor de tandradbaan en het treintje gaat tot middernacht. Uit eten in Certaldo Alto is dus ook geen probleem.

Op Google Maps staat er ook een parkeerplaats vlak voor Certaldo Alto maar deze schijnt alleen voor bewoners te zijn.

Parkeren Certaldo Alto
Met de tandradbaan ben je in een mum van tijd in Certaldo Alto.

Bezienswaardigheden in Certaldo Alto

Ondanks dat Certaldo Alto een klein stadje is, is er toch het nodige te zien en te bewonderen. Er zijn verrassend veel bezienswaardigheden! Hoogtepunten vond ik het prachtige Palazzo Pretorio en Casa di Boccaccio.

Je kunt voor € 5,00 een combiticket kopen voor het Palazzo Pretorio en Casa di Boccaccio wat ik zeker aanraad. Wil je daarnaast ook nog het Museo di Arte Sacra bezoeken dan betaal je € 7,00 voor alledrie de musea.

Palazzo Pretorio
Palazzo Pretorio

Casa di Boccaccio

Dit was het woonhuis van Giovanni Boccaccio, een Italiaanse dichter en schrijver en de bekendste inwoner van Certaldo Alto. Je kunt hier de bibliotheek bezoeken, een prachtig fresco bekijken waarop Boccaccio zelf staat afgebeld, een oude vrouwenschoen uit de 14e eeuw bewonderen en (het allerleukst) de toren beklimmen voor een fantastisch uitzicht over Certaldo Alto en omgeving!

Uitzicht Casa Boccaccio
Het uitzicht vanaf Casa Boccaccio

Palazzo Pretorio

Ook het Palazzo Pretorio is absoluut de moeite waard om te bezichtigen. Een prachtig oud paleis dat uit de 12e eeuw dateert. Ik vond het echt een schitterende plek, met mooie fresco’s, een oude binnenplaats, een martelkamer en een kapel. Ook de voorgevel is echt schitterend en deed mij een beetje aan Arezzo denken (heb je mijn blog over Arezzo ook gelezen?).

Palazzo Pretorio
De binnenplaats van Palazzo Pretorio

Museo di Arte Sacra

Er is nog een museum in Certaldo Alto: het Museo di Arte Sacra. Wij hebben dit zelf niet bezocht (iets met té hoge temperaturen om te lang rond te lopen :-)) maar voor wie er in geïnteresseerd is kun je dit ook nog bezoeken. In een oud klooster vind je het museum, waar voornamelijk religieuze kunst te zien is.

Naast het museum vind je de Chiesa dei Santi Jacopo e Filippo. Hier ligt Giovanni Boccaccio begraven (je ziet hem niet over het hoofd met de enorme plaquette in het gangpad). Verder is de kerk vrij sober.

Certaldo Alto
De hoofdstraat van Certaldo Alto.

Leuke hotspots in Certaldo Alto

Certaldo Alto is ook het stadje met de gezellige terrasjes en fijne restaurants. Deze kan ik je met een gerust hart aanbevelen:

Ristorante Il Castello

Hier hebben we echt enorm lekker gegeten op een hele mooie plek! Ristorante Il Castello ligt direct naast het bergstation van de tandradbaan. Omdat we van tevoren reserveerden kregen we een tafeltje aan de rand van het terras, met schitterend uitzicht over Certaldo Basso, de omliggende vallei en…een prachtige zonsondergang!

Ristorante Il Castello
Ristorante Il Castello

Het terras is heel mooi en kijk goed of je de twee schildpadden rond ziet scharrelen. Wij namen de Fiorentina steak die uitstekend smaakte. Ook de pannacotta als nagerecht is een aanrader. Kortom, dit is een heel fijn en betaalbaar adresje om te dineren!

Certaldo Alto restaurant
Bistecca Fiorentina: een aanrader!

Ristorante L’Antica Fonte

Nog een hotspot met een prachtig uitzicht! Bij Ristorante L’Antica Fonte kun je ook heerlijk eten. De bediening is heel vriendelijk en de menukaart is uitgebreid met typisch Toscaanse gerechten. De gerechten worden prachtig opgediend. Ook hier wordt overigens de Fiorentina steak geserveerd dus zeker een aanrader om te proberen!

La Dolce Vita

Een heel grappig adresje om even wat te drinken. Je vindt La Dolce Vita aan de hoofdstraat en ik vond de witte bistrostoeltjes zo charmant dat we hier een verfrissend drankje genomen hebben.

De bediening is uiterst hartelijk en het is een heel gezellig gedecoreerd plekje. Naast een café is dit ook een soort winkeltje waar lokale producten verkocht worden. Topadresje!

Dolce Vita Certaldo
La Dolce Vita

Uitstapjes vanuit Certaldo Alto

Verblijf je in (de omgeving van) Certaldo Alto, dan kun je genoeg leuke uitstapjes maken. Aanraders om te doen zijn:

  • San Gimignano, een prachtig oud stadje op een klein half uurtje rijden afstand
  • Florence (lees hier mijn blog over Florence)
  • Siena is bijzonder mooi, met name de prachtige Dom en het gezellige plein
  • Wijnproeverij bij Fattoria Il Piano, net ten zuiden van San Gimignano. Een klein wijnhuis met heerlijke wijn waar je een enorm leuke rondleiding krijgt en met schitterend uitzicht op San Gimignano.
San Gimignano
San Gimignano ligt op zo’n 20 minuten rijden van Certaldo.

Accommodatie in Certaldo Alto

In (de buurt van) zo’n prachtig stadje wil je natuurlijk graag overnachten! Ik deel twee accommodatietips met je, eentje in het stadje zelf en een agriturismo, iets buitenaf.

Accommodatietip 1: Osteria Del Vicario

Een prachtig plekje midden in Certaldo Alto is Osteria Del Vicario, dat net naast het Palazzo Pretorio ligt. Niet alleen de locatie is fantastisch, maar ook de accommodatie zelf is heel mooi en authentiek Italiaans. Er is ook een restaurant bij waar je ’s avonds lekker kunt eten en wat op het idyllische terras (met uitzicht!) wordt geserveerd.

Ook de prijs is heel redelijk, je overnacht hier al vanaf € 96,- per nacht in de zomermaanden.
Klik hier om Osteria Del Vicario te boeken.

Certaldo Alto

Accommodatietip 2: Country House Tenuta Fornacelle

Een hele fijne accommodatie een stukje buiten Certaldo Alto is Country House Tenuta Fornacelle. Deze agriturismo ligt tussen Certaldo en San Gimignano in. Zo kun je beide steden in korte tijd bereiken maar heb je wel de rust van het platteland. Bij Country House Tenuta Fornacelle mag je ook gebruik maken van het fijne zwembad wat in de warme zomermaanden geen overbodige luxe is!

Ook bij deze accommodatie overnacht je voor ca. € 90,- per kamer per nacht.
Klik hier om Osteria Del Vicario te boeken.

Omgeving Certaldo Alto
Uitgestrekte wijnvelden in het gebied tussen Certaldo Alto en San Gimignano.

Meer lezen over Toscane?

Wil je meer tips over Toscane? Dan zijn deze blogs wellicht ook leuk om te lezen:

  • Toscane buiten de gebaande paden: Mijn favoriete plekken
  • Kamperen in Toscane: hoe haal je het meeste uit je reis?
  • Een roadtrip door het Toscaanse Val d’Orcia
  • De Chianti: Wijnregio in groen Toscane
  • Lucca: Wat te zien en te doen & de leukste adresjes om te eten
  • Arezzo: Het mooiste plein van Toscane als filmdecor
  • Monte Argentario: Onontdekt Toscaans schiereiland
Val d'Orcia Toscane
Het prachtige landschap van Val d’Orcia

Posted By: Anne · In: Italië

Venetië: Handige stadswandeling langs de highlights van de stad
Wandelroute bij Hoog Soeren: Door het bos en langs de hei

You’ll Also Love

Arezzo Piazza GrandeArezzo: Tips voor dit prachtige stadje in Toscane
San GimignanoDe Chianti-regio: Tips voor deze wijnstreek in groen Toscane!
Lucca reis leukste stadjes van ToscaneLucca: Tips voor de leukste adresjes en bezienswaardigheden!

Reacties

  1. ivonne zegt

    2 augustus 2022 om 2:05 pm

    Wat een leuk stadje! Ik ben gek op Toscane maar van Certaldo Alto had ik nog niet gehoord. Ik zet hem op de verlanglijst voor als we weer eens in de buurt zijn!

    Beantwoorden
    • Anne - Ditisanne.nl zegt

      8 augustus 2022 om 11:38 am

      Leuk, zeker de moeite waard! Ik moet zeggen dat ik er tot een paar maanden geleden ook nog nooit van had gehoord, terwijl ik toch regelmatig in Toscane geweest ben. Ik houd er wel van, van die onontdekte pareltjes 🙂

      Beantwoorden
  2. Janet zegt

    4 augustus 2022 om 8:19 pm

    Toscane is nog compleet onbekend voor mij, dus ik had ook nog nooit van deze plek gehoord. Ik krijg echter gelijk zo’n vakantiegevoel bij het zien van je foto’s met die knusse straatjes, wijngaarden en uitzichten, prachtig.

    Beantwoorden
    • Anne - Ditisanne.nl zegt

      8 augustus 2022 om 11:40 am

      Ah ja, Toscane is echt een hele fijne regio dus zeker de moeite waard om eens naartoe te gaan. En Certaldo dan zeker ook meenemen want het is zo’n leuk stadje!

      Beantwoorden
  3. Elisa zegt

    5 augustus 2022 om 2:17 pm

    Meermaals in Toscane geweest maar nog nooit in Certaldo Alto ? Ziet en klinkt zeker als een plek die ik de volgende keer moet gaan bezoeken ? Die 1e acco tip staat genoteerd ?

    Beantwoorden
  4. Linda zegt

    7 augustus 2022 om 11:56 am

    Wat een leuke tip! Ik had er nog niet eerder van gehoord, maar deze komt zeker op ons lijstje mochten wij eens die kant op gaan. Ziet er heel mooi uit en typisch wat ik voor mij zie bij de Toscane

    Beantwoorden
  5. Ger Stahlhofer zegt

    2 mei 2023 om 10:00 am

    Mijn vrouw en ik zijn 20 jaar geleden in Certaldo getrouwd.
    In september gaan we er, na zoveel jaar, weer naar toe om dat te vieren.
    En we gaan zeker weer naar Restaurant Il Castello waar we s’avonds
    heel gezellig hebben gedineerd.
    Chapeau voor dit leuke artikel!

    Beantwoorden
    • Anne zegt

      2 mei 2023 om 10:22 am

      Ooh, wat een mooie plek om te trouwen! Klinkt goed!

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

ditisanne.reisblog

🙋‍♀️ Anne | Blogger
✈️ Reizen & Wandelen
🏔️ Bergen • Natuur • Roadtrips
📝 Fijne reistips & routes
👇 Nieuwe blogs & inspiratie
🏡 Apeldoorn

🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒 Over twee ma 🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒Over twee maanden ga ik weer op safari, dit keer in Kenia. Mijn allereerste safari, jaren geleden in Zuid-Afrika, was niet in het Krugerpark, maar in het kleine Spioenkop natuurreservaat, vlakbij de prachtige Drakensbergen. In het Spioenkop reservaat kom je vooral giraffes, zebras en antilopes tegen. Er zitten ook witte neushoorns maar deze hebben wij helaas niet gezien.Wat een bezoek aan Spioenkop zo leuk maakt?🦁 Het natuurreservaat is niet zo bekend dus het is er heel rustig🚙 Je mag er gewoon zelf rondrijden zonder gids. Een goede auto is wel aanbevolen want de onverharde weg is nogal uitdagend 🫣🌳 Ik vond het er ook qua natuur erg mooi, met het spiegelgladde water van het stuwmeer op de achtergrond🐟 In het water van het stuwmeer kun je vissen op karpers en andere vissen🐆 Heb je het Krugerpark al bezocht, dan vind je Spioenkop misschien niet zo bijzonder. Maar omdat het onze eerste safari was, zaten we bij de eerste impala al met onze neuzen tegen het raam gedrukt! ⛺️ Leuk om te doen: je kunt ook kamperen in Spioenkop! In mijn nieuwste story deel ik de link naar mijn blogartikel over Spioenkop. Heb jij ooit van dit natuurreservaat gehoord?#spioenkop #drakensbergen #zuidafrika #reisinspiratie #zuidafrikatips
Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende maand voor de vierde keer een Spaanse stad. 🏰 Dit keer ga ik naar Sevilla, een stad die al jarenlang op mijn verlanglijstje staat! 💡Heb jij nog goede tips voor deze prachtige (tenminste, dat verwacht ik...) Spaanse stad? Deel ze hier onder in de reacties! 🙏🏻--#dtv #sevilla #reisblog #reisblogger #spanje
Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er b Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er bent! 💛 --#instaboost #growth #huaraz #peru #lagunaparon
Afgelopen week brachten we een heerlijke winterspo Afgelopen week brachten we een heerlijke wintersportvakantie door in de Dolomieten, onze vaste ski-bestemming. Op de heenweg maakten we een erg leuke tussenstop in Innsbruck, waar we de @bergiselschanze bezochten. Deze indrukwekkende skischans kun je namelijk ook bezoeken als er geen wedstrijden zijn en het was echt verrassend leuk! We hebben wel twee uur rondgelopen en van het waanzinnig mooie uitzicht op Innsbruck genoten. In mijn nieuwste blogartikel vertel ik je er alles over en lees je waarom je een bezoek aan de Bergisel Skischans op je lijstje moet zetten! 👉 Ga naar DitisAnne.nl of klik op de link in mijn bio. Het artikel over de Bergisel skischans zie je als eerste staan.⛷️#bergiselschanze #innsbruck #skispringen #oostenrijk #bergisel ⛷️💙 Ik mocht de schans bezoeken op uitnodiging van @visitinnsbruck
Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Do Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Dolomieten. We hebben zowel strakblauwe lucht als zware sneeuwbuien en mist gehad, maar gelukkig meestal redelijk goed zicht zodat we prima konden skiën. Het was even schrikken op de eerste dag: met hoge snelheid op een vrij simpele blauwe piste 🫣 hapte mijn ski ineens in een sneeuwhoop en sloeg ik een paar keer over de kop. Met een behoorlijk gekneusde schouder was het de rest van de week (en nog steeds) wel pijn lijden en vooral erg spannend om niet nóg een keer te vallen. Desondanks heerlijke skidagen gehad, mooie tochten gemaakt, genoten van de waanzinnig mooie natuur en van veel gezelligheid op de piste. En altijd weer een heel fijn adres waar we verblijven bij @garniraetia , pal aan de piste naast de Col Alt-lift. Onze kamer voor volgend jaar is alweer geboekt! 💪--#dolomites #dolomitisuperski #altabadia #garniraetia #wintersport
Pure happiness 💙 - - #mountainlover #sassongher #a Pure happiness 💙--#mountainlover #sassongher #altabadia #dolomites #corvara --@alta_badia_official @garniraetia
IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi ver IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi verrà aiuto. Il mio aiuto verrà dal Signore Che ha fatto il cielo e la terra. (Salmi 121: 1-2)--#psalm121 #mountainlover #sellamassief #altabadia #snow
✅️ Dolomites ✅️ Slopes ✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coa ✅️ Dolomites✅️ Slopes✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coated trees✅️ Good company✅️ Blue sky💚 Happy me!--#dolomites #skigirl #dolomieten #lacrusc #altabadia @alta_badia_official @my.dolomiti
Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie arc Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie architectonische hoogstandje van Zaha Hadid: de Bergisel skischans waar skiërs met 90 km per uur door de lucht suizen om zo'n 140 meter verderop neer te komen. ⛷️Niet mijn sport 😮🫣 maar wel ongelofelijk gaaf om bovenop de toren te staan. Het uitzicht over Innsbruck en de omliggende bergen maar ook om de skischans zo van dichtbij te zien, is echt zo de moeite waard. Dus ben je in (de buurt van) Innsbruck, sla deze unieke combinatie van sport en architectuur niet over. Ps. In het panoramarestaurant bovenin de toren hebben ze een fantastische "Bergiseltorte": alleen die al mag je niet missen! 🍰--#visitinnsbruck #bergiselschanze #innsbruck #skispringen #bergisel
Volg op Instagram

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • Cusco: 30 tips voor jouw bezoek aan deze mooie stad

    Cusco: 30 tips voor jouw bezoek aan deze mooie stad

    1 maart 2026
  • Gerechten uit de wereldkeuken proberen? Kook met HelloFresh!

    Gerechten uit de wereldkeuken proberen? Kook met HelloFresh!

    26 februari 2026
  • Mooie, onbekendere berggebieden waar je kunt hiken

    Mooie, onbekendere berggebieden waar je kunt hiken

    24 februari 2026
  • Otium Wellness Hotel: Zo ziet echte ontspanning er uit

    Otium Wellness Hotel: Zo ziet echte ontspanning er uit

    20 februari 2026
  • Zo haal je het beste uit outdoorleven in de winter

    Zo haal je het beste uit outdoorleven in de winter

    16 februari 2026

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2026 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue