Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Kenia
      • Marokko
      • Eswatini
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
      • Peru
  • Reistips
    • Reisinspiratie
    • Reizen met hond
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

Nederland · 16 augustus 2022

Amsterdam-Noord ontdekken: Wat is hier te zien en te doen?

Op een zomerse zaterdag in augustus nemen we het IJveer naar Amsterdam-Noord. Ik ben nog nooit in dit deel van Amsterdam geweest, maar word enorm positief verrast! Wat een tof stukje Amsterdam is dit! Het is er een stuk rustiger dan in de Kalverstraat en minstens zo leuk! In dit blogartikel over Amsterdam-Noord vertel ik je wat je allemaal kunt zien en doen in dit deel van onze hoofdstad.

Omdat ik een paar jaar in Amsterdam gewerkt heb, ken ik de meeste delen van de stad wel. Vooral het echte centrum, de negen straatjes, het museumkwartier en de Joodse wijk heb ik al regelmatig bezocht. Hoog tijd om eens verder te kijken en een bezoekje aan Amsterdam-Noord te brengen.

Tip: Ook de regio ten noorden van Amsterdam is zeker de moeite waard om te bezoeken. Zo schreef collega-blogger Gundi een leuk artikel over ‘Wat te doen in Zaandam‘.


Je bereikt Amsterdam-Noord heel eenvoudig door één van de (gratis) veerponten over het IJ te nemen die aan de achterzijde van het Centraal Station vertrekken. We steken eerst over met IJveer F3 en lopen dan naar Proeflokaal KEF. Dit stukje van Amsterdam-Noord voelt een beetje als een dorp aan: knus en gezellig. Wat een leuk stukje van de stad is dit!

Later varen we met IJveer F4 naar de NDSM-werf en alleen het boottochtje is al leuk om te doen. Onderweg is er van alles te zien en het verkoelende windje is op deze warme dag ook erg welkom!

IJ Amsterdam-Noord

Deze dingen kun je allemaal doen in Amsterdam-Noord; genoeg om een dagje uit mee te vullen!

A’DAM Toren

Schommelen op 100 meter hoogte met een fantastisch uitzicht over Amsterdam? Dat kan in de A’DAM Lookout, die je aan de oever van het IJ vindt. Wie geen zin heeft om te schommelen, kan ook alleen van het uitzicht genieten vanaf het Panoramadek. Met een bijzondere lift word je naar boven gebracht. Ook kun je een leuke foto van jezelf laten maken en via een ‘VR Ride’ langs de highlights van Amsterdam reizen.

Kortom, er is genoeg te doen in de A’DAM Toren. Je kunt er ook wat eten en/of drinken in de skybar (met uitzicht uiteraard!).

A’DAM Toren, Overhoeksplein 5, Amsterdam

A'DAM Tower Amsterdam-Noord
De A’DAM Tower

Kaasproeverij bij Proeflokaal Kef

Dankzij een cadeaubon konden we een kaasproeverij bij Proeflokaal Kef doen. We besloten om dit als een soort lunch te doen dus rond 12 uur kwamen we aan bij Proeflokaal Kef waar we een fijn plekje op het terras kregen. De kaaswinkel van Abraham Kef zijn al jarenlang een begrip in Amsterdam en Abraham was de kaasboer die de Amsterdammers kennis liet maken met Franse kazen.

Ik viel eerst al als een blok voor het gewéldig leuke wijkje rondom de Van der Pekstraat! Ik heb geen ambitie om in Amsterdam te wonen, maar áls ik iets in de hoofdstad zou willen kopen, dan zou het in deze wijk zijn! Wat een leuk sfeertje hangt hier!

Proeflokaal KEF
Proeflokaal KEF

De kaasproeverij was ook ontzettend leuk. Eerst kregen we een plankje met zachte kazen, die verrassend goed smaakten. Een glas wijn en wat brood er bij…genieten! Daarna kwamen de hardere kazen plus een vleeswarenplank vol met heerlijke lokale worst. Omdat het zo warm was werd er een gekoelde Oostenrijkse rode wijn bij geschonken. We kregen een uitgebreide uitleg met leuke anekdotes bij elke kaas dus we hebben niet alleen heerlijk gegeten, maar ook nog wat geleerd!

Deze kaasproeverij is dus echt een aanrader! Ik schreef dit uitgebreide blogartikel over de kaasproeverij bij Proeflokaal Kef.

Proeflokaal Kef, Van der Pekplein 1B, Amsterdam

Kaasproeverij Proeflokaal KEF
Heerlijke kaasproeverij!

NDSM-werf

De werf van de Nederlandse Dok- en Scheepvaart Maatschappij was jarenlang de plek waar grote schepen gebouwd werden, onder andere voor de vaart naar Nederlands Indië. De plek waar deze, ooit zo succesvolle onderneming, in 1984 haar deuren sloot, heeft de laatste jaren een hele ontwikkeling doorgemaakt. De NDSM-werf is nu een plek voor kunstenaars en artiesten, voor startups en hippe ondernemers.

Overal is graffiti en street art te zien, waarbij de schilderingen van Anne Frank en van Eberhart van der Laan er wel echt uitspringen. Je kunt in de loodsen bij kleine creatieve bedrijfjes binnenlopen en er zijn hier regelmatig festivals en evenementen.

NDSM-werf Amsterdam-Noord

STRAAT Museum

Als je buiten op de NDSM-werf rondloopt kun je dus genoeg street art spotten, maar ben je echt fan, dan moet je zeker ook het STRAAT-museum bezoeken. Een museum in een oude loods, met twee grote hallen vol street art-werken.

Verder is er een kleine winkel bij (met mooie boeken vol street art afbeeldingen) en een leuk indoor café. Vanaf het panoramadeck heb je een goed uitzicht over de loods en alle kunstwerken.

Persoonlijk vind ik wel de prijs van € 17,50 wat aan de hoge kant voor dit museum, maar als je echt van street art houdt, is hier wel veel moois te zien.

Overigens is het Moco Museum op het Museumplein (een museum met kunstwerken van o.a. Banksy en Warhol) ook de moeite waard als je street art-fan bent. Je leest meer over het Moco in dit blogartikel.

STRAAT Museum Amsterdam-Noord
Het STRAAT Museum

Hotspots op de NDSM-werf

Er zijn ook allemaal leuke cafés en restaurants op de NDSM-werf te vinden. Een populaire plek (en wij snappen waarom!) is IJver Amsterdam, met een hippe industriële inrichting binnen en een fleurig terras. Je kunt hier lunchen, dineren of gewoon borrelen.

Dat borrelen deden wij echter op het leuke terras van Café Noorderlicht, waar je op picknickbanken langs het IJ zit. Het was te warm om binnen te zitten, maar bij kouder weer zit je hier ook heel leuk in de kas.

Noorderlicht Amsterdam-Noord
De kas van Café Noorderlicht

WONDR Experience

Dit ‘museum’ heb ik zelf nog niet bezocht, maar staat nog wel op mijn wishlist. Het is vooral een plek waar je leuke foto’s kunt maken in allerlei verschillende kamers. Zo is er een knalroze ‘Pink Beach’, een ballenbad en nog veel meer fotogenieke plekken.

Een goede reden om snel nog eens naar Amsterdam-Noord te gaan om WONDR te bezoeken!

WONDR Experience, Meeuwenlaan 88, Amsterdam

Hotspot: Café ONS

Wat een leuk plekje is dit! Een klein maar gezellig terrasje, lekker eten en heerlijke taarten: dat vat ‘Café ONS‘ wel samen. De menukaart is eenvoudig, met hamburgers, uitsmijters en natuurlijk Mokumse ossenworst op de kaart.

Zoals ik al schreef geeft dit deel van Amsterdam-Noord mij echt een beetje het gevoel of je in een dorp loopt en Café ONS past daar precies in. Een relaxt plekje op een steenworp afstand van het centrum van Amsterdam!

Café ONS, Buiksloterweg 27, 1031 CD Amsterdam

Café ONS
Café ONS

Hotspot: Café Keppler

Als ik tóch voor dat appartementje in Amsterdam-Noord zou gaan, zou ik ongetwijfeld regelmatig op het terras van Café Keppler neerstrijken. Vanaf hier zit je namelijk midden in het mooie stukje Amsterdam-Noord rondom de Van der Pekstraat. Je hebt uitzicht op de rode huisjes met geel houtwerk, die dit stukje van de stad een hele bijzondere uitstraling geven.

Café Keppler zit naast Proeflokaal KEF en de menukaart is wat ‘hipper’ dan het voornoemde Café ONS. Het desembrood wordt zelfgebakken en smaakt uitstekend! Kortom, een fijne hotspot op een mooie plek in Amsterdam-Noord!

Café Keppler, Van der Pekstraat 1, Amsterdam

Cafe Keppler Amsterdam-Noord
Het terras van Café Keppler

Loetje aan het IJ

Deze loot van de beroemde Loetje-keten zit op een hele toffe locatie, pal aan het IJ. Het zonnige terras kijkt dus uit op het water en met een beetje geluk komen de enorme cruiseschepen voorbij varen terwijl je aan de befaamde biefstuk zit.

Loetje is echt een begrip in Amsterdam en omstreken en presteert het om in alle restaurants de Loetje-biefstuk exact op dezelfde manier te bereiden. Ik kwam zelf af en toe bij Loetje Zuidas, maar misschien wordt Loetje aan het IJ in Amsterdam-Noord mijn nieuwe favoriete Loetjestek!

Loetje aan het IJ, Werfkade 14, Amsterdam


Amsterdam

Meer lezen over Amsterdam?

Natuurlijk schreef ik al eerder een blogartikel met mijn favoriete adresjes in Amsterdam, dus hopelijk kun je daar wat inspiratie uithalen! En omdat ik een paar jaar op de Amsterdamse Zuidas werkte, deelde ik natuurlijk ook de leukste hotspots in deze wijk met je. En blogger Joep geeft je hele handige tips voor een bezoekje aan Amsterdam met kinderen.

Wil je alles lezen wat ik over Amsterdam geschreven heb? Klik dan op deze link om alle blogposts over Amsterdam te lezen.

Posted By: Anne · In: Nederland

Wandelroute bij Hoog Soeren: Door het bos en langs de hei
San Gimignano: Tips voor bezienswaardigheden, adresjes en leuke uitjes

You’ll Also Love

Hannover tipsHannover: Tips voor een geslaagde stedentrip
Stedentrip Bilbao TipsEen korte stedentrip: Vijf leuke kleinere Europese steden
SevillaEen weekend Sevilla: Complete planning en handige tips

Reacties

  1. Anouk zegt

    16 augustus 2022 om 9:39 pm

    Jaaa! Echt een pareltje in hartje Amsterdam. Heerlijk om daar aan het water te luieren 😉

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

ditisanne.reisblog

🙋‍♀️ Anne | Blogger
✈️ Reizen & Wandelen
🏔️ Bergen • Natuur • Roadtrips
📝 Fijne reistips & routes
👇 Nieuwe blogs & inspiratie
🏡 Apeldoorn

Twee weken Kenia vangen in één blogartikel: een on Twee weken Kenia vangen in één blogartikel: een onmogelijke opgave! Zóveel prachtige ervaringen, bijzondere indrukken, mooie momenten...onvergetelijk! 🐘🦬🦏🦒🦓In mijn nieuwste blog neem ik jullie mee en vertel ik alles over onze reis, reisroute en allerlei praktische tips. Ook zo'n mooie Kenia-reis maken? @kipanga_adventures is gespecialiseerd in prachtige Kenia-reizen op maat en zij stellen graag een reis voor je samen. --#kenia #rondreiskenia #kipangaadventures #afrika #olifant
Tussen alle drukte door bezig met hele toffe reisp Tussen alle drukte door bezig met hele toffe reisplannen! In 2024 bezocht ik de Harz en las daar over de Harzer Klosterwanderweg. 💒 Sindsdien staat deze meerdaagse wandelroute heel hoog op mijn bucketlist. Ik vind oude kloosters en abdijen zó mooi en inspirerend dat deze route echt een droom is! Door long-covid zag ik het de afgelopen jaren nog niet zo zitten, maar gelukkig gaat het inmiddels zo goed, dat ik het deze zomer gewoon ga doen! 💪😜Omdat @jeroenmjansen in die periode een paar dagen naar Krakau is, neem ik @ditisdoodleoliver mee. Samen lopen we vier van de zes etappes van de Harzer Klosterwanderweg. We slapen ook nog ergens in een kloosterhotel ❤️ en pakken een relaxte rustdag halverwege. Wat een fijn vooruitzicht! 🙏🏻#harzerklosterwanderweg #harz #duitsland #wandelroute #meerdaagsewandeling
Bizar dat Kenia alweer een week geleden is! Deze w Bizar dat Kenia alweer een week geleden is! Deze week was ontzettend druk en intensief (én heel erg leuk! 🎉), maar daardoor nog nauwelijks aan bloggen toegekomen. Maar de mooie herinneringen zijn er natuurlijk nog genoeg en ik kan niet wachten om de verschillende blogs te gaan schrijven!--#kenia #maasaimara #elephants #olifanten #rondreiskenia
Na de prachtige dagen in Maasai Mara reizen we naa Na de prachtige dagen in Maasai Mara reizen we naar Diani Beach voor een relaxte afsluiting van onze reis naar Kenia. Als we daarna terugkomen in Nairobi voor de terugvlucht naar Nederland, hebben we nog nét tijd voor een laatste safari in Nairobi National Park.Nairobi National Park ligt direct tegen de stad aan en is daarom een bijzonder natuurreservaat om te bezoeken. Je vindt er leeuwen, luipaarden, buffels, neushoorns, krokodillen en nog veel meer. Bijzonder om een safari te doen terwijl je de skyline van Nairobi op de achtergrond ziet! Een mooie afsluiting van een onvoorstelbaar indrukwekkende reis door Kenia.We reisden met @kipanga_adventures : een organisatie die helemaal gespecialiseerd is in reizen in Kenia en daarom ook de allermooiste plekken en activiteiten weet te vinden. Een reis met Kipanga staat garant voor indrukwekkende momenten, waanzinnig mooie accommodaties en een reis om nooit te vergeten! --#kenia #rondreiskenia #nairobi #nairobinationalpark #kipangaadventures
De Maasai Mara: één van de bekendste natuurreserva De Maasai Mara: één van de bekendste natuurreservaten van Afrika. Dit gigantische gebied is helemaal open en loopt over in de Serengeti in Tanzania.We beginnen onze dag in Masaai Mara met een waanzinnig mooie ballonvaart bij zonsopgang, waar ik al een reel over plaatste. Daarna stapten we in onze safari-jeep, op zoek naar dieren. En dat is gelukt! Het was vooral de dag van de katachtigen (cheeta's en leeuwen) en vooral veel olifanten. Nu zijn vooral olifanten bij mij favoriet dus ik heb er dan ook intens van genoten! Vooral het moment dat er twee 'bulls' over de heuvel aan kwamen lopen en zo voor onze jeep langs liepen. Zó indrukwekkend! Geloof dat ik wel tweehonderd olifantenfoto's op mijn camera heb staan!Op de weg terug spotten we nog een bijzonder tafereel: een jakhals had een gazelle dodelijk verwond, die net naast de weg in het gras lag. Terwijl de jakhals wat nerveus was door mogelijke andere hongerige dieren in de buurt én waarschijnlijk ook wat door ons, zat een aasgier op een paar meter afstand al te wachten op ook een hapje. Steeds als de gier richting de gazelle vloog, stoof de felle jakhals op hem af om hem van 'zijn' diner weg te jagen. Fascinerend hoe de natuur zo in elkaar zit! De dag sloten we af met een kampvuur en een wijntje bij zonsondergang, terwijl een lokale groep Maasai een paar Maasaidansen lieten zien. Magisch om zo de zon achter de heuvels van Maasai Mara te zien zakken! Intens dankbaar om deze prachtige reis met @kipanga_adventures te mogen maken. Een avontuur dat we niet snel zullen vergeten! ❤️--#kenia #maasaimara #safari #kipangaadventures #safarireiskenia
Na de toffe safari's in Ol Pejeta, reden we door n Na de toffe safari's in Ol Pejeta, reden we door naar Lake Naivasha: een groot meer verder naar het zuiden in Kenia. Vooral heel leuk omdat we in een lodge aan de rand van het meer verblijven, waar 's avonds de zebra's en nijlpaarden door de tuin lopen.We maken een mooie boottocht naar Crescent Island: een schiereiland waar in 1985 allerlei dieren neergezet zijn voor de opnames van 'Out of Africa', en die zijn er nu nog steeds. Leuk om zo tussen de dieren door te lopen. Vandaag begonnen we met een fietssafari door Hells Gate National Park, waar we zebra's en giraffes zien. Aan het einde van de fietstocht volgt er een hele mooie hike (meer een klimtocht) door Ol Njorowa Gorge, een kloof waar nu een klein stroompje water doorheen kabbelt. In de middag genieten we nog even van de mooie plek van de lodge, voordat we morgen verder rijden naar de Masaai Mara. --#kenia #kipangaadventures #lakenaivasha #hippo #rondreiskenia --@muthulakenaivashacountryclub @kipanga_adventures
Een waanzinnig mooi begin van de safariweek met @k Een waanzinnig mooi begin van de safariweek met @kipanga_adventures in Kenia! In het Ol Pejeta Conservancy hebben we talloze dieren gespot in een wonderschoon landschap. Wat is de natuur hier onvoorstelbaar mooi! 🌴🦒🦓Het is regenseizoen maar er valt gelukkig maar af en toe een bui. Het is echter wel ontzettend groen, er zijn heel veel jonge dieren te zien én het is er erg rustig wat heel fijn is. Gisteren zagen we nauwelijks andere toeristen in Ol Peteja. Ik kan het dus zeker aanraden om in deze periode te reizen! 🍃Het Ol Peteja Conservancy combineert wildbescherming, toerisme en lokale ontwikkeling. Je vindt er een enorme diversiteit aan dieren, waaronder de “Big Five” (leeuw, olifant, neushoorn, buffel en luipaard). Vooral beroemd is het reservaat vanwege zijn inzet voor neushoorns: het is een van de grootste toevluchtsoorden voor zwarte neushoorns in Oost-Afrika én de plek waar de laatste twee noordelijke witte neushoorns leven. 🦏Verder is er ook een chimpansee-opvang waar getraumatiseerde apen. De chimpansees die hier leven zijn gered uit slechte situaties, zoals:- illegale handel in wilde dieren- circussen of privébezit- gebieden waar hun leefgebied is vernietigd.Omdat deze dieren vaak getraumatiseerd zijn of nooit in het wild hebben geleerd te overleven, kunnen ze meestal niet meer terug naar de natuur. Mooi om te zien hoe deze dieren hier met veel liefde en zorg opgevangen worden. 🦧We slapen 's nachts echt op de mooiste plekken. Vooral de laatste lodge (@maishasweetwaterscamp) was prachtig! We slapen in fijne, luxe tented lodges aan de rand van het reservaat. 's Avonds wordt er door het personeel een warme kruik in ons bed gelegd, echt fantastisch! #kipangaadventures #persreis #kenia #dankbaar #reisblogger
Een oase midden in de woestijn, buggy’s die over d Een oase midden in de woestijn, buggy’s die over duinen scheuren en sandboarden tot de zon ondergaat… Huacachina is een supertoffe bestemming in Peru! 🏜️🔥In mijn nieuwste blogartikel vertel ik uitgebreid over ons verblijf in Huacachina en de woestijntour die we deden. 🚗💨--#huacachina #peru #sandboarden #rondreisperu #reisinspiratie
Am Abend, da es kühle war, Ward Adams Fallen offen Am Abend, da es kühle war,Ward Adams Fallen offenbar;Am Abend drücket ihn der Heiland nieder.Am Abend kam die Taube wiederUnd trug ein Ölblatt in dem Munde.O schöne Zeit! O Abendstunde!Der Friedensschluss ist nun mit Gott gemacht,Denn Jesus hat sein Kreuz vollbracht.Sein Leichnam kömmt zur Ruh,Ach! liebe Seele, bitte du,Geh, lasse dir den toten Jesum schenken,O heilsames, o köstlichs Angedenken!- Matthäus Passion, J.S. Bach -#GoedeVrijdag #MatthäusPassion #Bach #avond #goodfriday✝️
Volg op Instagram

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • Roter Hahn: Met hond naar een vakantieboerderij in Zuid-Tirol

    Roter Hahn: Met hond naar een vakantieboerderij in Zuid-Tirol

    9 juli 2026
  • Ol Pejeta Conservancy: Tips voor een onvergetelijke safari!

    Ol Pejeta Conservancy: Tips voor een onvergetelijke safari!

    1 juli 2026
  • Roadtrip in Spanje: Mooie regio’s en praktische tips

    Roadtrip in Spanje: Mooie regio’s en praktische tips

    30 juni 2026
  • Wandelen in de Dolomieten: Praktische tips

    Wandelen in de Dolomieten: Praktische tips

    23 juni 2026
  • Reizen vanaf Schiphol: Handige tips voor een ontspannen vlucht

    Reizen vanaf Schiphol: Handige tips voor een ontspannen vlucht

    10 juni 2026

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2026 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue