Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Kenia
      • Marokko
      • Eswatini
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
      • Peru
  • Reistips
    • Reisinspiratie
    • Reizen met hond
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

Sport · 19 augustus 2018

Ouderkerkerplas 2018: Mijn eerste triatlon!

In een opwelling had ik me eerder deze zomer ingeschreven voor de triatlon Ouderkerkerplas. Zwemmen, fietsen en hardlopen zijn immers sporten die ik, los van elkaar, al af en toe doe. Een triatlon leek me dus een mooie stok achter de deur om deze zomer veel te sporten. Hoe verging mij deze eerste keer en hoe verloopt zo’n (eerste) triatlon?

Ik schreef me in voor de sprintafstand: 750 meter zwemmen (vergelijkbaar met 30 baantjes), 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen. Tegen het zwemmen en fietsen zag ik niet zo op; ik zwem meestal 80 tot 100 baantjes en fiets altijd rondjes van minimaal 40 kilometer. Hardlopen is echter totaal niet mijn ding. Ik kan prima 5 kilometer rennen maar kan ik het ook met al een uur zwemmen en fietsen in de benen?

Vooraf maakte ik mij erg druk over kleding, want wat doe je nu precies aan met een triatlon. Dankzij Bikester.nl kreeg ik gelukkig een prachtige Dare2Tri trisuit, waar ik echt enorm blij mee was! Ik zou echt niet meer zonder kunnen!

Dare2Tri trisuit Bikester.nl
Dolblij met de fraaie trisuit die ik van Bikester.nl gesponsord kreeg!

Voorbereiding

Ik deed de triatlon om zo mijzelf te motiveren om lekker veel buiten te sporten deze zomer. Maar naarmate de tijd verstreek en de triatlon dichterbij kwam was er steeds wel iets wat tussen mij en veel sporten in kwam. Ik speelde veel tennistoernooien, ging een paar keer op reis en soms was het ’s avonds gewoon nog te warm om intensief te sporten. Zwemmen deed ik wel regelmatig. Tijdens mijn tripje Barcelona zwom ik bijvoorbeeld 80 baantjes als training. Ook zwommen we af en toe in het Haarlemmermeerse Bos.

Haarlemmermeerse Bos triathlon
Het Haarlemmermeerse Bos was een prima locatie om te trainen!

Fietsen deed ik al wat minder frequent. Om goed te fietsen moet ik echt ritme opbouwen. Dus zou ik eigenlijk twee keer per week moeten fietsen of op de spinningbike. De afgelopen weken kwam er echter steeds wat tussen dus erg veel heb ik niet gefietst.

Hardlopen heb ik helemaal weinig gedaan. Eind juli nog een rondje van 4 kilometer en de zaterdag voor de triatlon nog een rondje van 5. Voor mij veel en veel te weinig als voorbereiding dus ik maakte mij serieus zorgen of ik de triatlon wel uit zou kunnen lopen.

En dan heb je nog de koppeltraining. We trainden één keer de zwemmen-fietsen-wissel en afgelopen woensdag deed ik de fietsen-hardlopen-wissel, die echt killing was! Al met al geen hele beste voorbereiding voor mijn eerste triatlon!

Doel

Door het gebrek aan goede voorbereiding besloot ik ook om mijn doel maar wat bij te stellen. Waar ik eerst nog als doel had om een aantal mensen achter mij te laten, wilde ik nu vooral gewoon de eindstreep halen. En dan het liefst niet als allerlaatste, een kwartier nadat de vorige binnengekomen was… 🙂

Ik maakte wat inschattingen van mijn tijden en besloot dat het hoofddoel was om binnen de twee uur binnen te zijn. Mijn streeftijd was 1 uur 50. Ik zag in de uitslagen van vorig jaar dat de laatste dame er 2:01 over deed dus dat leek me een mooie richttijd om in ieder geval niet laatste te worden!

Ouderkerkerplas 2018 triathlon
Een goed ontbijtje aan het begin van de dag!

Aan de start van de Ouderkerkerplas Triathlon

Op 18 augustus gingen we, toch wel bibberend van zenuwen, naar Ouderkerk. Een teamgenootje van mijn tennisteam deed gelukkig ook mee, zodat ik niet alleen was, echt superfijn! En natuurlijk ging Jeroen als trouwe supporter mee, waar ik ook heel blij mee was!

We registreerden ons na binnenkomst en gingen aan de kant in het gras de inhoud van de envelop eens bekijken. Startnummer aan de elastieken band vastmaken en stickers op onze helm en tas plakken. Ondertussen konden we mooi zien hoe het zwemnummer in zijn werk ging omdat de Olympische afstand net begon. Daarna zetten we onze fiets in de wisselzone klaar, schoentjes en spullen er naast en even goed kijken waar we er in en uit moesten. Je moet uiteraard niet tijdens de wedstrijd hoeven zoeken naar je fiets! Ik zocht wat oriëntatiepunten uit en stippelde mijn route uit.

Ouderkerkerplas triathlon 2018
Fiets klaarzetten in de wisselzone!

Daarna liep ik met Jeroen richting het startvak waar we elk moment konden beginnen. Met nog een minuutje te wachten, ontdekte ik ineens dat ik helemaal vergeten was om de enkelband met chip om te doen. Stress!! In paniek snel naar de wisselzone terug gerend, enkelband uit mijn tas gehaald en weer terug gerend, waar ik precies op tijd was voor de briefing! Zonder chip zou er namelijk geen enkele tijd geregistreerd worden!

Van start! 750 meter zwemmen!

We kregen in het startvak een duidelijke briefing, waarbij de hele route met ons doorgenomen werd. Hoewel ik het al op papier goed bestudeerd had, was het toch fijn om nog even een heldere uitleg te krijgen. Daarna was het aftellen met een lekker muziekje er bij. Hoe nerveus ik van tevoren was, zo rustig was ik voor de start. Ik kon er nu toch niets meer aan veranderen en ik ging er gewoon voor!

Ik hoorde geen startschot maar iedereen begon te rennen dus ik ging er maar achteraan! Het water was eerst ijzig koud maar na een paar slagen warmde ik al snel op. Sommigen zwommen met een wetsuit maar dat leek me echt veel te warm!

Ouderkerkerplas triathlon 2018
Aan het zwemmen! (Ik draag de lichtblauwe zwembril)

De groep met borstcrawlers zwom al snel vooruit, maar ik merkte tot mijn grote verbazing dat ik uitstekend mee kon komen met de groep schoolzwemmers. Sterker nog, ik haalde de een na de ander in en lag uiteindelijk redelijk voorin de schoolzwemgroep. Om energie te sparen zocht ik een andere snellere zwemmer op om daar achter te blijven.

Na 375 meter zwemmen moesten we een klein stukje over het strandje rennen om opnieuw het water in te duiken. Daar merkte ik hoeveel energie het zwemmen kostte en sommige zwemmers, die ik in het water inhaalde, renden hier gewoon weer langs me op. Maar goed, er zaten er nog genoeg achter mij! Ergens uit het publiek hoorde ik Mascha roepen: “Je doet het hartstikke goed!”

Ouderkerkerplas triathlon
Rennen voor de tweede ronde!

Toen ik voor de tweede keer uit het water kwam om naar de wisselzone te rennen, keek ik snel op mijn sporthorloge. 19 minuten!! Dat was al vier minuten sneller dan mijn ingeschatte tijd. Wat een fantastisch begin!

Triathlon Ouderkerkerplas 2018
Tevreden met mijn tijd: 19:09 minuten!

Tweede onderdeel: 20 kilometer fietsen

In de wisselzone had ik alles klaargelegd om zo snel mogelijk door te kunnen. Maar ik was helemaal kapot van het zwemmen dus heb toch redelijk rustig aan gedaan om ondertussen weer een beetje op adem te komen. Met een flesje water snel het zand van mijn voeten spoelen, sokken, schoenen en fietshandschoenen aan, bril en helm op en gaan… Het startnummer vergeten, dat tijdens het haasten van mijn stuur gleed. Gelukkig liep Mascha net een stukje mee en die bracht het nummer achteraan zodat ik toch officieel met rugnummer van start ging.

Ouderkerkplas triathlon
Haasten in de wisselzone!

Er stond een behoorlijke wind dus het eerste stuk was pittig. Toch viel het mij alles mee en ik kon al snel in een lekker tempo komen. En ook hier haalde ik tot mijn verbazing nog wat andere dames in! Ik werd zelf ook volop ingehaald maar dat waren allemaal snelle kerels met flitsende tijdritfietsen. Daar had ik wel vrede mee….! Sterker nog, ik genoot echt van het fietsen!

Ouderkerkerplas triathlon 2018
Het fietsen was tof! 20 kilometer in 42:32.

Ik moest vier rondjes van 5 kilometer wat ideaal was. Jeroen zat op het dijkje, op een stuk waar ik net fors wind mee had en lekker op mijn grote verzet kon doortrappen. De eerste ronde had ik hem daar helemaal niet verwacht, dus ik was verbaasd toen ik hem ineens hoorde roepen!

Ik fietste vier constante rondjes van 10 minuten per 5 kilometer en haalde zo een gemiddelde snelheid van boven de 28 km/uur. Voor mijn doen prima! Het laatste stuk had ik weer wind mee, maar ik besloot om niet opnieuw in een groot verzet te fietsen maar juist in een klein verzet, om zo verzuring tijdens het lopen tegen te gaan. Snel weer de wisselzone in, fietsschoenen uit, hardloopschoenen aan, helm, bril en fietshandschoenen dumpen, rugnummer draaien naar mijn buik en ik was er klaar voor!

Hardlopen – 5 kilometer

Dit was het onderdeel waar ik het meest tegen op zag. Ik vind hardlopen echt niet leuk, ben er ook niet goed in en al helemaal niet als ik al ruim een uur intensief aan het sporten ben! Snel nog een sportgel naar binnengewerkt en toen in een rustig tempo begonnen met rennen. Tenminste, het voelde alsof ik heel sloom liep en bijna stilstond. Maar mijn sporthorloge gaf steeds een tempo van bijna 9 kilometer per uur aan.

Jeroen liep mee en maakte wat foto’s dus ik riep naar hem ‘ik ga te hard, ik moet rustiger doen!’. Maar op een of andere manier kreeg ik de snelheid er niet uit, terwijl ik voor mijn gevoel echt geparkeerd stond. Ik besloot dat de meting van mijn horloge het waarschijnlijk niet goed deed. Maar toen ik bij het bordje van de eerste kilometer was, berekende ik snel mijn tijd en zag dat ik toch wel supersnel liep, ondanks dat dit niet zo voelde. Het voelde namelijk superberoerd. De kramp schoot in mijn kuiten en ik moest nog een héél eind…

Op weg naar de finish

Ik sprak met mijzelf af dat ik na 7 minuten rennen wel een half minuutje mocht lopen. Dat is iets wat ik ook altijd doe als ik zelf aan het hardlopen ben. Maar…na 7 minuten ging het eigenlijk nog best lekker dus ik bleef gewoon doorrennen. En waar ik normaal maximaal 15 minuten kan rennen zonder te gaan lopen, hield ik het nu gewoon vol tot 24 minuten!! Daar besloot ik om mijzelf een half minuutje lopen te gunnen voor ik aan het laatste stuk begon. Een meisje haalde me in en riep ‘Come on, you can do it!’
‘I know!’ riep ik terug, want ja, ik wist dat ik hem inderdaad ging halen!

Ouderkerkerplas triathlon
Richting de finish!!

En toen bereikte ik de lange steiger, die over de Ouderkerkerkplas naar de finish leidt. Het halve minuutje rust had goed gedaan dus ik kon zelfs nog mijn tempo verhogen tot boven de 9 km/uur! Het liep echt heerlijk dankzij het verkoelende windje op het water en de steeds dichterbij komende finish.

In de mensenmassa probeerde ik Jeroen te ontwaren maar ik zag hem pas toen ik bijna gefinisht was. Nog tien stappen en ik was gefinisht!! Ik had het gehaald! Iemand hing een medaille om mijn nek, klopte mij op de schouder maar ik stond alleen maar over het hek gevouwen uit te hijgen. Jeroen toverde een prachtige bos zonnebloemen tevoorschijn en toen drong het tot mij door: ik heb het echt gedaan!

Ouderkerkerplas triathlon
Bloemen, een finisher-medaille…helemaal blij!

Heel tevreden! 1:43:05

Tijdens de finish zag ik in een glimp een tijd op het bord staan, maar ik moest twee keer kijken voor ik het geloofde! 1:43:05 was mijn eindtijd! Ik had zelf onderweg al zitten rekenen en ik dacht dat ik nog bijna moest gaan sprinten om binnen de twee uur te blijven. Ergens had ik dus een flinke misrekening gemaakt, maar o, wat was ik blij met mijn tijd!

Hoewel het lopen wel echt heel zwaar was (voor mij dan!), vond ik overall de triatlon wel meevallen. Met name het fietsen en zwemmen was ontzettend genieten, omdat ik zonder al te veel inspanning gewoon met de rest mee kon komen. Ik hoefde niets te forceren of helemaal tot het naadje te gaan om bij te blijven, dus dat was heel relaxt.

Ouderkerkerplas 2018 triathlon
Hoewel lopen niet echt mijn ding is, liep ik wel drie minuten sneller dan mijn laatste 5 kilometertraining!

Dat het lopen niet mijn ding is, bleek ook wel uit de uitslagenlijst… Met het zwemmen had ik de 86e tijd (van alle 106 gefinishte dames), met het fietsen zelfs de 79e tijd, maar met lopen de 103e tijd… Daarmee eindigde ik uiteindelijk op de 95e plek.

Mijn doel was echter ruimschoots behaald: ik ben superblij met deze tijd en heb ook nog eens 13 dames achter mij gelaten (in plaats van eentje, wat mijn oorspronkelijke doel was!). En dat zonder echte serieuze voorbereiding, dus stiekem ga ik dan al denken wat er niet mogelijk is als ik wèl gewoon fanatiek ga trainen!

Is een triatlon leuk?

Over dat antwoord hoef ik geen seconde meer na te denken. Ja, een triatlon is fantastisch! De eerste keer is echt wel spannend, vooral omdat je aan zóveel dingen moet denken: kleding, spullen, wisselzones, chip, startnummer….voor je het weet vergeet je dus iets. Maar als je het eenmaal hebt gedaan en je weet hoe het werkt, dan wil je gelijk weer een keer!

Ik vond de sfeer bij de Ouderkerkerplas Triatlon echt waanzinnig! Alle vrijwilligers die langs het parcours stonden, moedigden de deelnemers aan en klapten als we langskwamen. Ook volslagen onbekende supporters stonden langs de kant te klappen en te roepen als ik langskwam, hoe tof was dat!

Ouderkerkerplas triathlon 2018
Na de finish!

Het parcours vond ik ook erg mooi, zeker de hardlooproute. De aankomst over de lange steiger is waanzinnig, maar ook daarvoor loop je door een heel mooi gebied. Het fietsrondje vond ik ook superleuk, liever vier keer 5 kilometer dan één lang rondje van 20 kilometer, want nu kon je mooi aftellen. Bovendien is dit voor het publiek veel leuker!

Triatlon versus tennis!

Wat ik superleuk vind aan de triatlon, is dat je het helemaal alleen doet. Het gaat echt om jouw eigen kracht, je eigen kunnen. Als ik een tenniswedstrijd speel, hangt het heel erg af van mijn tegenstander. Heb ik een goede tegenstander, dan verlies ik. Speel ik tegen een mindere tegenstander, dan heb ik juist kans om te winnen.
Bij een triatlon ben je zo goed als je zelf op dat moment bent. Je kunt hoogstens de tegenwind op de fiets de schuld geven :-), maar verder doe je het allemaal zelf.

Ook vind ik het heerlijk om een sport te doen waarbij het echt om uithoudingsvermogen en conditie gaat. Ik speelde dit voorjaar een tenniswedstrijd, die ik binnen 50 minuten won. Natuurlijk was ik blij dat ik won, maar ik had nog heel wat energie over. Eigenlijk was ik nog niet echt voldaan, want ik win liever in een slopende driesetter van drie uur!

Bij de triatlon kom je echt helemaal uitgeput en uitgeblust over de finish, maar hoe lekker is dat! Om te weten dat je klaar bent voor vandaag, dat je een prachtige finisher-medaille om je nek gehangen krijgt en dat je het gewoon gepresteerd hebt!

Mijn volgende triathlon?

Het leuke van de Ouderkerkerplas triatlon vond ik ook dat deelnemers weliswaar fanatiek waren, maar dat er ruimte is voor iedereen. Ook al zwem je achteraan en word je door iedereen ingehaald op de fiets en tijdens het lopen…het maakt niet uit! Je wordt aangemoedigd, je krijgt een medaille en je hebt evengoed een mooie prestatie. Ik hoorde mensen zeggen dat ze geen triatlon doen omdat ze niet kunnen zwemmen. Dat is echt geen reden om niet mee te doen! Geef het een kans en je gaat er echt van genieten!

Ik ben intussen al aan het kijken wat mijn volgende triatlon wordt. Ik twijfel nog over die van de Haarlemmermeer, omdat die in het voorjaar is en ik liever zonder wetsuit zwem. Volgend jaar Ouderkerkerplas ga ik sowieso weer meedoen en mijn ultieme doel is nu om de Olympische afstand volgend jaar in Apeldoorn te gaan doen! De Olympische afstand is twee keer zo ver als deze dus daar moet ik wel even serieus voor gaan trainen! Maar ik heb er nu al zin in! En heel, heel stiekem gluur ik al met een half oog naar de triathlon van Barcelona, dus wie weet, ooit!


Wil je dit artikel op Pinterest bewaren om later nog eens te lezen? Gebruik dan deze afbeelding!

Posted By: Anne · In: Sport

Reisfilm: Onze roadtrip door Polen, Slowakije en Tsjechie in beeld!
Slowaaks Paradijs: Avontuurlijk hiken door Monastery Gorge!

You’ll Also Love

Bergisel skischansDe Bergisel skischans bij Innsbruck bezoeken
eerste triatlon sporten fitnessfietsSporten in het nieuwe jaar: Tips om dit jaar meer te bewegen!
Polar Vantage M2Je eerste triatlon: Tips voor een goede voorbereiding

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

ditisanne.reisblog

🙋‍♀️ Anne | Blogger
✈️ Reizen & Wandelen
🏔️ Bergen • Natuur • Roadtrips
📝 Fijne reistips & routes
👇 Nieuwe blogs & inspiratie
🏡 Apeldoorn

Twee weken Kenia vangen in één blogartikel: een on Twee weken Kenia vangen in één blogartikel: een onmogelijke opgave! Zóveel prachtige ervaringen, bijzondere indrukken, mooie momenten...onvergetelijk! 🐘🦬🦏🦒🦓In mijn nieuwste blog neem ik jullie mee en vertel ik alles over onze reis, reisroute en allerlei praktische tips. Ook zo'n mooie Kenia-reis maken? @kipanga_adventures is gespecialiseerd in prachtige Kenia-reizen op maat en zij stellen graag een reis voor je samen. --#kenia #rondreiskenia #kipangaadventures #afrika #olifant
Tussen alle drukte door bezig met hele toffe reisp Tussen alle drukte door bezig met hele toffe reisplannen! In 2024 bezocht ik de Harz en las daar over de Harzer Klosterwanderweg. 💒 Sindsdien staat deze meerdaagse wandelroute heel hoog op mijn bucketlist. Ik vind oude kloosters en abdijen zó mooi en inspirerend dat deze route echt een droom is! Door long-covid zag ik het de afgelopen jaren nog niet zo zitten, maar gelukkig gaat het inmiddels zo goed, dat ik het deze zomer gewoon ga doen! 💪😜Omdat @jeroenmjansen in die periode een paar dagen naar Krakau is, neem ik @ditisdoodleoliver mee. Samen lopen we vier van de zes etappes van de Harzer Klosterwanderweg. We slapen ook nog ergens in een kloosterhotel ❤️ en pakken een relaxte rustdag halverwege. Wat een fijn vooruitzicht! 🙏🏻#harzerklosterwanderweg #harz #duitsland #wandelroute #meerdaagsewandeling
Bizar dat Kenia alweer een week geleden is! Deze w Bizar dat Kenia alweer een week geleden is! Deze week was ontzettend druk en intensief (én heel erg leuk! 🎉), maar daardoor nog nauwelijks aan bloggen toegekomen. Maar de mooie herinneringen zijn er natuurlijk nog genoeg en ik kan niet wachten om de verschillende blogs te gaan schrijven!--#kenia #maasaimara #elephants #olifanten #rondreiskenia
Na de prachtige dagen in Maasai Mara reizen we naa Na de prachtige dagen in Maasai Mara reizen we naar Diani Beach voor een relaxte afsluiting van onze reis naar Kenia. Als we daarna terugkomen in Nairobi voor de terugvlucht naar Nederland, hebben we nog nét tijd voor een laatste safari in Nairobi National Park.Nairobi National Park ligt direct tegen de stad aan en is daarom een bijzonder natuurreservaat om te bezoeken. Je vindt er leeuwen, luipaarden, buffels, neushoorns, krokodillen en nog veel meer. Bijzonder om een safari te doen terwijl je de skyline van Nairobi op de achtergrond ziet! Een mooie afsluiting van een onvoorstelbaar indrukwekkende reis door Kenia.We reisden met @kipanga_adventures : een organisatie die helemaal gespecialiseerd is in reizen in Kenia en daarom ook de allermooiste plekken en activiteiten weet te vinden. Een reis met Kipanga staat garant voor indrukwekkende momenten, waanzinnig mooie accommodaties en een reis om nooit te vergeten! --#kenia #rondreiskenia #nairobi #nairobinationalpark #kipangaadventures
De Maasai Mara: één van de bekendste natuurreserva De Maasai Mara: één van de bekendste natuurreservaten van Afrika. Dit gigantische gebied is helemaal open en loopt over in de Serengeti in Tanzania.We beginnen onze dag in Masaai Mara met een waanzinnig mooie ballonvaart bij zonsopgang, waar ik al een reel over plaatste. Daarna stapten we in onze safari-jeep, op zoek naar dieren. En dat is gelukt! Het was vooral de dag van de katachtigen (cheeta's en leeuwen) en vooral veel olifanten. Nu zijn vooral olifanten bij mij favoriet dus ik heb er dan ook intens van genoten! Vooral het moment dat er twee 'bulls' over de heuvel aan kwamen lopen en zo voor onze jeep langs liepen. Zó indrukwekkend! Geloof dat ik wel tweehonderd olifantenfoto's op mijn camera heb staan!Op de weg terug spotten we nog een bijzonder tafereel: een jakhals had een gazelle dodelijk verwond, die net naast de weg in het gras lag. Terwijl de jakhals wat nerveus was door mogelijke andere hongerige dieren in de buurt én waarschijnlijk ook wat door ons, zat een aasgier op een paar meter afstand al te wachten op ook een hapje. Steeds als de gier richting de gazelle vloog, stoof de felle jakhals op hem af om hem van 'zijn' diner weg te jagen. Fascinerend hoe de natuur zo in elkaar zit! De dag sloten we af met een kampvuur en een wijntje bij zonsondergang, terwijl een lokale groep Maasai een paar Maasaidansen lieten zien. Magisch om zo de zon achter de heuvels van Maasai Mara te zien zakken! Intens dankbaar om deze prachtige reis met @kipanga_adventures te mogen maken. Een avontuur dat we niet snel zullen vergeten! ❤️--#kenia #maasaimara #safari #kipangaadventures #safarireiskenia
Na de toffe safari's in Ol Pejeta, reden we door n Na de toffe safari's in Ol Pejeta, reden we door naar Lake Naivasha: een groot meer verder naar het zuiden in Kenia. Vooral heel leuk omdat we in een lodge aan de rand van het meer verblijven, waar 's avonds de zebra's en nijlpaarden door de tuin lopen.We maken een mooie boottocht naar Crescent Island: een schiereiland waar in 1985 allerlei dieren neergezet zijn voor de opnames van 'Out of Africa', en die zijn er nu nog steeds. Leuk om zo tussen de dieren door te lopen. Vandaag begonnen we met een fietssafari door Hells Gate National Park, waar we zebra's en giraffes zien. Aan het einde van de fietstocht volgt er een hele mooie hike (meer een klimtocht) door Ol Njorowa Gorge, een kloof waar nu een klein stroompje water doorheen kabbelt. In de middag genieten we nog even van de mooie plek van de lodge, voordat we morgen verder rijden naar de Masaai Mara. --#kenia #kipangaadventures #lakenaivasha #hippo #rondreiskenia --@muthulakenaivashacountryclub @kipanga_adventures
Een waanzinnig mooi begin van de safariweek met @k Een waanzinnig mooi begin van de safariweek met @kipanga_adventures in Kenia! In het Ol Pejeta Conservancy hebben we talloze dieren gespot in een wonderschoon landschap. Wat is de natuur hier onvoorstelbaar mooi! 🌴🦒🦓Het is regenseizoen maar er valt gelukkig maar af en toe een bui. Het is echter wel ontzettend groen, er zijn heel veel jonge dieren te zien én het is er erg rustig wat heel fijn is. Gisteren zagen we nauwelijks andere toeristen in Ol Peteja. Ik kan het dus zeker aanraden om in deze periode te reizen! 🍃Het Ol Peteja Conservancy combineert wildbescherming, toerisme en lokale ontwikkeling. Je vindt er een enorme diversiteit aan dieren, waaronder de “Big Five” (leeuw, olifant, neushoorn, buffel en luipaard). Vooral beroemd is het reservaat vanwege zijn inzet voor neushoorns: het is een van de grootste toevluchtsoorden voor zwarte neushoorns in Oost-Afrika én de plek waar de laatste twee noordelijke witte neushoorns leven. 🦏Verder is er ook een chimpansee-opvang waar getraumatiseerde apen. De chimpansees die hier leven zijn gered uit slechte situaties, zoals:- illegale handel in wilde dieren- circussen of privébezit- gebieden waar hun leefgebied is vernietigd.Omdat deze dieren vaak getraumatiseerd zijn of nooit in het wild hebben geleerd te overleven, kunnen ze meestal niet meer terug naar de natuur. Mooi om te zien hoe deze dieren hier met veel liefde en zorg opgevangen worden. 🦧We slapen 's nachts echt op de mooiste plekken. Vooral de laatste lodge (@maishasweetwaterscamp) was prachtig! We slapen in fijne, luxe tented lodges aan de rand van het reservaat. 's Avonds wordt er door het personeel een warme kruik in ons bed gelegd, echt fantastisch! #kipangaadventures #persreis #kenia #dankbaar #reisblogger
Een oase midden in de woestijn, buggy’s die over d Een oase midden in de woestijn, buggy’s die over duinen scheuren en sandboarden tot de zon ondergaat… Huacachina is een supertoffe bestemming in Peru! 🏜️🔥In mijn nieuwste blogartikel vertel ik uitgebreid over ons verblijf in Huacachina en de woestijntour die we deden. 🚗💨--#huacachina #peru #sandboarden #rondreisperu #reisinspiratie
Am Abend, da es kühle war, Ward Adams Fallen offen Am Abend, da es kühle war,Ward Adams Fallen offenbar;Am Abend drücket ihn der Heiland nieder.Am Abend kam die Taube wiederUnd trug ein Ölblatt in dem Munde.O schöne Zeit! O Abendstunde!Der Friedensschluss ist nun mit Gott gemacht,Denn Jesus hat sein Kreuz vollbracht.Sein Leichnam kömmt zur Ruh,Ach! liebe Seele, bitte du,Geh, lasse dir den toten Jesum schenken,O heilsames, o köstlichs Angedenken!- Matthäus Passion, J.S. Bach -#GoedeVrijdag #MatthäusPassion #Bach #avond #goodfriday✝️
Volg op Instagram

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • Roter Hahn: Met hond naar een vakantieboerderij in Zuid-Tirol

    Roter Hahn: Met hond naar een vakantieboerderij in Zuid-Tirol

    9 juli 2026
  • Ol Pejeta Conservancy: Tips voor een onvergetelijke safari!

    Ol Pejeta Conservancy: Tips voor een onvergetelijke safari!

    1 juli 2026
  • Roadtrip in Spanje: Mooie regio’s en praktische tips

    Roadtrip in Spanje: Mooie regio’s en praktische tips

    30 juni 2026
  • Wandelen in de Dolomieten: Praktische tips

    Wandelen in de Dolomieten: Praktische tips

    23 juni 2026
  • Reizen vanaf Schiphol: Handige tips voor een ontspannen vlucht

    Reizen vanaf Schiphol: Handige tips voor een ontspannen vlucht

    10 juni 2026

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië kerstmarkt londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2026 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue