Dit is Anne!

Travel - Outdoor - Lifestyle

  • Bestemmingen
    • Afrika
      • Kenia
      • Marokko
      • Eswatini
      • Zuid-Afrika
    • Azië
      • Cambodja
      • Thailand
      • Vietnam
    • Europa A-L
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Denemarken
      • Duitsland
      • Frankrijk
      • Ierland
      • Italië
      • Jersey
      • Kroatië
      • Luxemburg
    • Europa M – Z
      • Nederland
      • Noorwegen
      • Oostenrijk
      • Polen
      • Portugal
      • Schotland
      • Slowakije
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Verenigd Koninkrijk
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Verenigde Staten
    • Zuid-Amerika
      • Argentinië
      • Brazilië
      • Chili
      • Peru
  • Reistips
    • Reisinspiratie
  • Roadtrips
  • Stedentrips
    • Amsterdam
    • Barcelona
    • Buenos Aires
    • Dublin
    • Edinburgh
    • Kopenhagen
    • Krakau
    • Londen
    • Marrakesh
    • New York
    • Parijs
    • Praag
    • Rome
    • Stockholm
    • Salzburg
    • Wenen
  • Hotspots
  • Outdoor
    • Fietsen
    • Wandelen
    • Wintersport
    • Gear
  • Lifestyle
    • Boeken
    • Entertained!
    • Inspirerend!
    • Lekker eten
    • Persoonlijk
    • Sport
    • Wonen
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Volg ons

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • YouTube
  • LinkedIn

Kroatië · 14 april 2025

Lokrum Island: Leuke dagtrip vanuit Dubrovnik!

Vlak voor de Kroatische kust, een kwartiertje varen vanaf Dubrovnik, ligt het eiland Lokrum. Wanneer je, net als wij, een stedentrip naar Dubrovnik maakt, is het heerlijk om even aan de toeristendrukte in deze stad te ontsnappen. En daarvoor is Lokrum de ideale bestemming!

Dubrovnik is een gezellige, compacte stad in het zuiden van Kroatië. Ideaal voor een stedentrip, maar ook erg leuk als uitstapje vanaf je hotel of camping in Kroatië. Omdat de stad niet zo gek groot is, heb je aan een dag wel genoeg.

Vlak voor de kust van Dubrovnik ligt het groene eiland Lokrum. Wij brengen meer dagen in Dubrovnik door dus dan is het boottochtje naar dit bijzondere eiland heel leuk om mee te pakken. Vlak voordat we naar de boot gaan, regent het even heel hard. Maar gelukkig komt er een voorzichtig zonnetje tevoorschijn als we in de haven van Dubrovnik op de boot naar Lokrum wachten. Het boottochtje is kort en aangenaam, waarbij we achter ons Dubrovnik steeds kleiner zien worden.



Lokrum
De kalkstenen plateaus van Lokrum Rocks.

Het eiland Lokrum

Het eiland Lokrum is niet zo groot: zo’n twee kilometer in de lengte en maar 500 meter in de breedte. Ideaal om in een middagje te ontdekken! Het is een heel groen eiland, zeker vergeleken met het rotsachtige binnenland van Kroatië.

Wanneer we op het eiland arriveren, zien we al direct een aantal pauwen rondlopen. Het eiland is behoorlijk overspoeld met deze dieren, evenals tientallen konijnen die op de groene grasvelden rondscharrelen.

Lokrum is een natuurreservaat en daarom is de boottrip wat duurder: je betaalt direct voor toegang tot het reservaat.

Het eiland heeft in het verre verleden beroemde eigenaren gehad, zoals de Habsburgse keizer Maximiliaan, die hier een vakantiewoning had. Uit deze periode stamt ook de botanische tuin op Lokrum.

Tijdens de Onafhankelijkheidsoorlog van 1991 tot 1995 is het eiland zo’n vijftig keer geraakt door Servische bombardementen, wat de nodige schade veroorzaakte.

Pauw Lokrum Island
Ga je naar Lokrum Island? Dan zul je deze beauty ongetwijfeld tegenkomen!

Dead Sea Pool

Wij wandelen gelijk naar de Dead Sea Pool, erg benieuwd wat we daar aan zullen treffen. Inderdaad een soort Dode Zee? Als we na een wandeling van een kwartiertje aankomen, blijkt het een meertje te zijn, dat in verbinding staat met de zee. Het water is dus wel zilt, maar ook weer niet zo zout als de Dode Zee!

Toch vinden we dat we in de Dead Sea Pool gezwommen moeten hebben dus, ondanks dat het zonnetje weer verdwenen is, nemen we een verfrissende duik. Met de nadruk op ‘fris’ want het water is koudddd! Toch is het een grappige plek om eens te zwemmen en op een hete zomerdag is het ongetwijfeld fantastisch!

Dead Sea Pool Lokrum Island
Dead Sea Pool op Lokrum Island

Lokrum Rocks

Vlakbij de Dead Sea Pool vind je de Lokrum Rocks, een prachtige plek met enorme rotsen van kalksteen. De diverse laddertjes wijzen er op dat je vanaf de rotsen ook in zee kunt duiken, maar de golven spatten zo hoog op tegen de rotsen, dat ons dit geen goed idee lijkt.

De Lokrum Rocks is een fantastische plek om te relaxen of te picknicken. Het enige nadeel is dat hier veel hongerige en hebberige pauwen rondlopen. Ook ontdekten we dat pauwen een enorm scherpe neus hebben want van heinde en verre kwamen ze aangewaggeld zodra we een broodzakje opentrokken. En geloof me, het eet niet erg relaxed als er op een meter afstand een pauw met hongerige ogen naar jouw broodje kijkt, zeker niet als je zijn scherpe snavel ziet!

Lokrum Island rotsen
De Lokrum Rocks…een mooi stukje van het eiland!

Benedictijns Klooster

Als we teruglopen naar de haven, komen we langs de ruïne van een oud Benedictijns klooster. Het klooster, met de bijbehorende tuinen is een prachtig plekje. Binnen is er een tentoonstelling over Lokrum en over de Game of Thrones-serie, die voor een deel op Lokrum opgenomen is. Ook vind je hier een replica van de Iron Throne, die blijkbaar in de serie voor komt.

Een deel van de abdij zou ook omgebouwd zijn tot café of restaurant, maar was tijdens ons bezoek gesloten.

Overigens is er een legende over de Benedictijner monniken, die het eiland vervloekt zouden hebben toen ze door Franse militairen gedwongen werden om van het eiland te vertrekken. Je kunt hier meer lezen over de legende, waar zelfs keizerin Sissi nog door afgeschrikt is en de Benedictijnen bijna gesmeekt heeft om terug te keren naar Lokrum.

Lokrum Island
De ruïne van het Benedictijner Klooster, waar nu een Game of Thrones tentoonstelling is.

Andere bezienswaardigheden op Lokrum Island

Omdat wij maar een middagje op Lokrum Island doorbrachten, hebben we niet het hele eiland kunnen zien. Enkele andere bezienswaardigheden op Lokrum Island zijn:

  • de Botanische Tuinen
  • De ruïne van het Fort Royal: een flinke klim maar je schijnt een mooi uitzicht te hebben over de baai van Dubrovnik;
  • het Kruis van Triton, dat herinnert aan de schipbreuk van het gelijknamige schip

Door de groene bossen kun je heerlijk wandelen. Zeker op een warme dag zorgen de bomen voor wat schaduw wat in de hitte wel zo aangenaam is!

Lokrum Island Dubrovnik
Uitzicht op Lokrum Island (rechts) vanaf de stadsmuur van Dubrovnik.

Lokrum Island: praktische informatie

Een ticket voor Lokrum Island is niet heel goedkoop: ca. 20 euro per persoon. Hier zit dus de entree tot het natuurreservaat inbegrepen, waarbij je dus betaalt voor het onderhoud van het eiland.

Boten naar Lokrum Island vertrekken vanuit de haven in Dubrovnik. Bij een houten tafeltje koop je een ticket waarna je op de boot mag. Na een kwartiertje varen arriveer je al op het eiland.

Let wel goed op hoe laat de laatste boot teruggaat! Er wordt gezegd dat, wie na 18 uur nog op het eiland is, nooit meer terug zal keren dus neem het risico niet! 🙂

Lokrum boot
De boot die terugkeert van Lokrum Island

Game of Thrones-hype

Niet alleen Lokrum, maar ook Dubrovnik is een filmlocatie voor de beroemde serie Game of Thrones. De stad is inderdaad sprookjesachtig mooi, maar mede dankzij de hype rond Game of Thrones overspoeld met toeristen. De Volkskrant noemt in een recent artikel zelfs dat Dubrovnik meer weg heeft van een pretpark dan van een stad. Maar liefst 1,27 miljoen toeristen (waaronder wij dus!) brachten in 2018 een bezoek aan de stad, waarvan een groot deel (wij niet!) kwam vanwege Game of Thrones. In het Volkskrantartikel lees je ook over alle narigheid die deze extreme toename van het toerisme veroorzaakt.

Wij bezochten Dubrovnik in het eerste weekend van oktober en dat was een prima beslissing. Ja, het was nog steeds druk, maar het was nog wel te doen. We gingen ’s ochtends heel vroeg de muur al op, waarbij we rond een uur of 11 klaar waren en lange rijen toeristen achter elkaar over de muren zagen schuifelen.

Het weer is wat minder stabiel in oktober maar toch hebben wij ook wel hele warme dagen gehad. Dat is dus de afweging die je moet maken. Ben je echt een fan van Game of Thrones? Dan is Dubrovnik ongetwijfeld een must-see op je lijstje. Maar sla dan zeker ook Lokrum Island niet over!

Fort Lovrijenac Dubrovnik
Fort Lovrijenac in Dubrovnik, een van de Game of Thrones locaties.

Accommodatie in Dubrovnik

Juist omdat Dubrovnik zo ontzettend toeristisch is, kun je ook wel wat overweldigd worden door het enorme aanbod aan accommodaties. Waar wil je precies overnachten en wel of niet binnen de stadsmuren?

Ik kan je absoluut Apartment Lena aanbevelen! Het ruime appartement is een minuutje of 10 lopen vanaf de stadsmuur. Vanaf het balkon kun je in de verte de zee nog zien en in de tuin achter het huis staan citrusbomen. Ideaal voor een vakantiegevoel!

Zelf vond ik het erg prettig om niet in hartje Dubrovnik te overnachten, juist omdat het zo ontzettend druk is. Het is best prettig om even aan de hectiek te ontsnappen en op je rustige balkonnetje te zitten!

Mount Srd zonsondergang Dubrovnik
Zonsondergang vanaf Mount Srd bij Dubrovnik

Meer lezen over Dubrovnik en omgeving?

Dubrovnik en Mostar: Twee pareltjes in de Balkan
Mostar: Een mooie roadtrip door Bosnië en Herzegovina

Bedankt dat je dit artikel wilde lezen! Hopelijk vond je het leuk!
Wil je nog meer (reis)inspiratie opdoen, meepraten over reisonderwerpen of op de hoogte blijven van mijn nieuwste artikelen? 
Volg dan DitisAnne.nl op Facebook!

Posted By: Anne · In: Kroatië

Wandelroute langs de Posbank en over het Herikhuizerveld
Het Lac de St. Croix bezoeken: Wat kun je er zien en doen?

You’ll Also Love

Roadtrip maken op CorsicaZeven leuke eilanden waar je prachtig kunt roadtrippen
Avontuur op een eiland: 5 Europese wandelbestemmingen
Jersey met regenachtig weerJersey als het regent: 7 tips voor leuke activiteiten

Reacties

  1. Darina zegt

    22 april 2019 om 9:23 am

    Prachtig. Ik zou heel graag hier een keer op vakantie willen gaan. Jaren geleden ben ik in Kroatië geweest, op een klein eiland, Mali Losinj. Was ook heel mooi.

    Beantwoorden
  2. Kroatië zegt

    2 mei 2019 om 6:55 pm

    Dubrovnik is één van de mooiste Europese steden en Kroatië is een geniaal vakantieland!

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wie is Anne?
Ik ben Anne, enthousiast blogger voor 'Dit is Anne'! Dit reisblog is het resultaat van mijn passie voor schrijven, voor reizen, voor leuke adresjes, voor fotograferen en voor alle andere dingen die mij blij maken!

Reis je mee?

ditisanne.reisblog

🙋‍♀️ Anne | Blogger
✈️ Reizen & Wandelen
🏔️ Bergen • Natuur • Roadtrips
📝 Fijne reistips & routes
👇 Nieuwe blogs & inspiratie
🏡 Apeldoorn

🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒 Over twee ma 🦓 𝐒𝐚𝐟𝐚𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐢𝐨𝐞𝐧𝐤𝐨𝐩 𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 🦒Over twee maanden ga ik weer op safari, dit keer in Kenia. Mijn allereerste safari, jaren geleden in Zuid-Afrika, was niet in het Krugerpark, maar in het kleine Spioenkop natuurreservaat, vlakbij de prachtige Drakensbergen. In het Spioenkop reservaat kom je vooral giraffes, zebras en antilopes tegen. Er zitten ook witte neushoorns maar deze hebben wij helaas niet gezien.Wat een bezoek aan Spioenkop zo leuk maakt?🦁 Het natuurreservaat is niet zo bekend dus het is er heel rustig🚙 Je mag er gewoon zelf rondrijden zonder gids. Een goede auto is wel aanbevolen want de onverharde weg is nogal uitdagend 🫣🌳 Ik vond het er ook qua natuur erg mooi, met het spiegelgladde water van het stuwmeer op de achtergrond🐟 In het water van het stuwmeer kun je vissen op karpers en andere vissen🐆 Heb je het Krugerpark al bezocht, dan vind je Spioenkop misschien niet zo bijzonder. Maar omdat het onze eerste safari was, zaten we bij de eerste impala al met onze neuzen tegen het raam gedrukt! ⛺️ Leuk om te doen: je kunt ook kamperen in Spioenkop! In mijn nieuwste story deel ik de link naar mijn blogartikel over Spioenkop. Heb jij ooit van dit natuurreservaat gehoord?#spioenkop #drakensbergen #zuidafrika #reisinspiratie #zuidafrikatips
Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende Na Madrid, Bilbao en Barcelona bezoek ik volgende maand voor de vierde keer een Spaanse stad. 🏰 Dit keer ga ik naar Sevilla, een stad die al jarenlang op mijn verlanglijstje staat! 💡Heb jij nog goede tips voor deze prachtige (tenminste, dat verwacht ik...) Spaanse stad? Deel ze hier onder in de reacties! 🙏🏻--#dtv #sevilla #reisblog #reisblogger #spanje
Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er b Welkom aan alle nieuwe volgers 👋✨ Leuk dat je er bent! 💛 --#instaboost #growth #huaraz #peru #lagunaparon
Afgelopen week brachten we een heerlijke winterspo Afgelopen week brachten we een heerlijke wintersportvakantie door in de Dolomieten, onze vaste ski-bestemming. Op de heenweg maakten we een erg leuke tussenstop in Innsbruck, waar we de @bergiselschanze bezochten. Deze indrukwekkende skischans kun je namelijk ook bezoeken als er geen wedstrijden zijn en het was echt verrassend leuk! We hebben wel twee uur rondgelopen en van het waanzinnig mooie uitzicht op Innsbruck genoten. In mijn nieuwste blogartikel vertel ik je er alles over en lees je waarom je een bezoek aan de Bergisel Skischans op je lijstje moet zetten! 👉 Ga naar DitisAnne.nl of klik op de link in mijn bio. Het artikel over de Bergisel skischans zie je als eerste staan.⛷️#bergiselschanze #innsbruck #skispringen #oostenrijk #bergisel ⛷️💙 Ik mocht de schans bezoeken op uitnodiging van @visitinnsbruck
Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Do Weer thuis na een heerlijke week in Alta Badia, Dolomieten. We hebben zowel strakblauwe lucht als zware sneeuwbuien en mist gehad, maar gelukkig meestal redelijk goed zicht zodat we prima konden skiën. Het was even schrikken op de eerste dag: met hoge snelheid op een vrij simpele blauwe piste 🫣 hapte mijn ski ineens in een sneeuwhoop en sloeg ik een paar keer over de kop. Met een behoorlijk gekneusde schouder was het de rest van de week (en nog steeds) wel pijn lijden en vooral erg spannend om niet nóg een keer te vallen. Desondanks heerlijke skidagen gehad, mooie tochten gemaakt, genoten van de waanzinnig mooie natuur en van veel gezelligheid op de piste. En altijd weer een heel fijn adres waar we verblijven bij @garniraetia , pal aan de piste naast de Col Alt-lift. Onze kamer voor volgend jaar is alweer geboekt! 💪--#dolomites #dolomitisuperski #altabadia #garniraetia #wintersport
Pure happiness 💙 - - #mountainlover #sassongher #a Pure happiness 💙--#mountainlover #sassongher #altabadia #dolomites #corvara --@alta_badia_official @garniraetia
IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi ver IO alzo gli occhi a' monti, Per vedere onde mi verrà aiuto. Il mio aiuto verrà dal Signore Che ha fatto il cielo e la terra. (Salmi 121: 1-2)--#psalm121 #mountainlover #sellamassief #altabadia #snow
✅️ Dolomites ✅️ Slopes ✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coa ✅️ Dolomites✅️ Slopes✅️ Fresh snow ✅️ Sugar coated trees✅️ Good company✅️ Blue sky💚 Happy me!--#dolomites #skigirl #dolomieten #lacrusc #altabadia @alta_badia_official @my.dolomiti
Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie arc Vlakbij Innsbruck vind je dit waanzinnig mooie architectonische hoogstandje van Zaha Hadid: de Bergisel skischans waar skiërs met 90 km per uur door de lucht suizen om zo'n 140 meter verderop neer te komen. ⛷️Niet mijn sport 😮🫣 maar wel ongelofelijk gaaf om bovenop de toren te staan. Het uitzicht over Innsbruck en de omliggende bergen maar ook om de skischans zo van dichtbij te zien, is echt zo de moeite waard. Dus ben je in (de buurt van) Innsbruck, sla deze unieke combinatie van sport en architectuur niet over. Ps. In het panoramarestaurant bovenin de toren hebben ze een fantastische "Bergiseltorte": alleen die al mag je niet missen! 🍰--#visitinnsbruck #bergiselschanze #innsbruck #skispringen #bergisel
Volg op Instagram

Mijn favoriete plekken

Sella Ronda in de zomer

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland

Alles over de Veluwe

Veluwezoom route

Blijf op de hoogte!

Wil je een e-mail ontvangen bij nieuwe blogs van 'Dit is Anne'? Schrijf je dan in!

All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

Dit schreef Anne!

  • Rondreis Kenia van twee weken: Onvergetelijk avontuur!

    Rondreis Kenia van twee weken: Onvergetelijk avontuur!

    10 mei 2026
  • Huacachina: Sandboarden in de duinen van Peru

    Huacachina: Sandboarden in de duinen van Peru

    8 april 2026
  • Zeven leuke eilanden waar je prachtig kunt roadtrippen

    Zeven leuke eilanden waar je prachtig kunt roadtrippen

    1 april 2026
  • Een korte stedentrip: Vijf leuke kleinere Europese steden

    Een korte stedentrip: Vijf leuke kleinere Europese steden

    30 maart 2026
  • Ontspannen op reis: Tips voor een goede voorbereiding

    Ontspannen op reis: Tips voor een goede voorbereiding

    17 maart 2026

Tags

amsterdam apeldoorn argentinië arnhem boeken Corsica dagtrip dolomieten duitsland eiland fietsen food fotografie frankrijk hotspot ierland italië londen museum natuur nederland new york noord-holland oostenrijk persoonlijk recensie reisinspiratie reizen roadtrip rondreis samenwerking schotland sport stedentrip toscane veluwe wandelen winter wintersport wonen zomer zuid-afrika zuid-amerika zweden zweeds lapland
  • Wie is Anne?
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Wie is Anne?
  • Samenwerken?
  • Partners
  • Contact
  • Privacy en Disclaimer
  • .

Copyright © 2026 Dit is Anne! · Theme by 17th Avenue